במשך 20 שנה הפיל רותם מזרחי בפח למעלה מ-100 נשים שונות. פעם התחזה לקצין, פעם אחרת לסטודנט לרפואה; פעם אחת מציג עצמו כרותם מזרחי, ובפעם שאחריה משנה את שם המשפחה לקרני. כשמטרה היא להתגורר בביתן של הנשים ולחיות על חשבונן. הוא בדה זהויות, עקץ כלכלית ובעיקר הותיר אחריו שובל של הרס ושיברון לב בקרב מספר בלתי נתפס של נשים.

הערב (21:30, קשת 12) ב"המתחזים", חיים אתגר מתחקה אחר הנוכל הסדרתי שכבר ריצה בעבר עונש מאסר, אבל חזר לסורו לאחר השחרור מהכלא. "זה סיפור ההתחזות הכי קשה, אולי, מבחינת הנזקים שהאיש הזה עושה לאורך שנים. חשוב להראות את תמונתו כי בעצם האיש הזה לא נעצר", הסביר אתגר בחדשות הבוקר, "הוא ממשיך וממשיך להוליך שולל נשים, לעקוץ אותן כספית אבל בעיקר למוטט אותן רגשית".

אתגר מתחקה אחר סיפור ההתחזות הבלתי יאומן של מזרחי בן ה-38. "הוא עושה את זה במיומנות, ללא מצפון, ללא מוסר", הבהיר אתגר והביא את סיפורה של עמליה (שם בדוי), אחת מהקורבנות שנחשפה למעשה ההתחזות של מזרחי דרך הצפייה בתוכנית הבוקר. "במהלך אחד השידורים אחת מהקורבנות מספרת על העובדה שהאיש הזה נכנס לחיים שלה בזהות בדויה כמובן, עם סיפורים שהוא איש ביטחון ורקע כזה או אחר שלא היה ולא נברא. בזמן הזה, קורבן אחר יושבת בבית, צופה ונכנסת ללחצים. היא פונה אלינו ומשם חלק מהסיפור מתגלגל".

"כל הדרך לפה חשבתי על זה שעכשיו, ברגע זה, הוא נמצא בבית של מישהי", סיפרה גלית (שם בדוי) באותה תוכנית בוקר בה עמליה צפתה, "אני מקווה שהיא רואה את זה, אבל ברור לי שהוא הורס את החיים של עוד מישהי". עמליה באותו שלב כבר מאורסת למזרחי: "אנחנו קובעים חתונה למרץ, והוא אומר שאני צריכה לקבל את כל מה שאני רוצה. הרגשתי מאוד מאוהבת", היא מספרת.

רותם מזרחי (צילום: מתוך "המתחזים", קשת 12)
מזרחי בתמונה עם אחת הקורבנות | צילום: מתוך "המתחזים", קשת 12

זהו רק סיפור אחד מתוך שורה של הונאות אותן העביר מזרחי, והערב מזרחי מספר לראשונה לעיני המצלמות מה מניע אותו. "זה לא עימות, זאת שיחה ארוכה ובלתי נתפסת שבה אני פוגש את הרוע פנים אל פנים", התייחס אתגר למפגש, "אדם שמסביר לי מה המניעים שלו לרוע כזה, וגם מה קורה כשאחת הקורבנות שלו פוגשת אותו בשידור מול המצלמות. לראות את הרוע מקרוב ולנסות להבין את הדבר הזה. אני לא יכול להבין את זה".

ממערכת "המתחזים" נמסר: "רותם מזרחי אישר את כל הטענות כנגדו בעימות ובחר שלא להשיב לטענות נוספות שעלו בפרק".