מטרידן ברמת גן (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אחת המתלוננות)
הפוסט שפורסם בפייסבוק | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אחת המתלוננות

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה אתמול כתב אישום חמור לבית משפט השלום בעיר נגד אורן אריאל, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בצעירות וקטינות תושבות העיר. הפרשה נחשפה לראשונה לפני כחודש ב-mako לאחר שצעירה הטוענת כי הוטרדה על ידי אריאל סיפרה כיצד הבחינה בגבר זר הצועד אחריה בשעה שלוש לפנות בוקר: "סיימתי משמרת בבית הקפה והלכתי הביתה. עליתי במדרגות והוא בא מאחור, הושיט את היד למכנסיים שלו, נגע בעצמו ואז נגע לי בחזה וברח. הכל קרה תוך שניות, הייתי בשוק. הוא יכול היה לתקוף אותי ולאנוס".

הצעירה ואחותה פרסמו בפייסבוק תמונה של הגבר שתקף אותה ועודדו נשים נוספות שהוטרדו על ידו להתלונן במשטרה. ואכן, בעקבות הפוסט והפרסום ב-mako הגיעו עוד צעירות וקטינות להתלונן על אותו אדם ועל דפוס הטרדה זהה, ומשטרת רמת גן עצרה את תושב השכונה שהודה במעשים. לאחרונה התיר בית המשפט לפרסם כי מדובר באורן אריאל, בן 36 ותושב העיר, שנגדו כבר עומד כתב אישום בעבירות דומות של ביצוע מעשה מגונה בפומבי.

חשיפת שמו ותמונתו של הנאשם הובילה לגל נוסף של תלונות שהגיעו אל המשטרה, וחמש מתלוננות אף התעמתו עם אריאל בחדר החקירות. הנאשם, שבתחילה הודה במעשים, הכחיש אותם בהמשך וטען להגנתו שאינו זוכר דבר מהאירועים. הוא נלקח לבדיקה פסיכיאטרית ונמצא, נכון לעכשיו, כשיר לעמוד לדין.

בכתב האישום נטען כי אריאל ביצע מעשים מגונים בתשע צעירות ובשלוש קטינות בנות 17. בכתב האישום מתואר, בין היתר, כיצד הלכה תושבת העיר ברחוב עם בתה הפעוטה כשאריאל הגיח לעברה כשמכנסיו מופשלים והראה לה את איבר מינו. במקרה אחר מתואר כיצד הסתער הנאשם לעברה של צעירה, תפס את שדיה בכוח ולאחר שצעקה נמלט מהמקום. הפרקליטות דורשת לעצור את אריאל עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, בנימוק שהוא מהווה סכנה לנשים ועלול לחזור על מעשיו אם ישוחרר. 

עו"ד אלון ארז, סנגורו של אריאל, מסר בתגובה: "מדובר במי שמאושפז מזה כשלושה שבועות במחלקה פסיכיאטרית סגורה בבית חולים אברבנאל. הפסיכיאטרית שבדקה אותו העידה שהוא במצב נפשי פסיכוטי, ולא מן הנמנע שזו תהיה הקביעה שלו לגבי ביצוע העבירות".