גליה שוורץ, תושבת תל אביב, יצאה אתמול בשעה 8 בבוקר ללגום כוס קפה של שבת במרפסת ביתה. הכול היה שקט ופסטורלי עד שלפתע שוורץ הבחינה באדם לבוש במסכה על פניו מטפס לעבר בית בקומה שנייה בבניין מולה ברחוב דיזנגוף.

"חשבתי בהתחלה שאולי זה סתם משהו שאני מדמיינת, אבל אני מסתכלת שוב ומבינה שמדובר בפורץ", משחזרת שוורץ בשיחה עם mako, "התקשרתי למוקד 100 וייאמר לזכותם של השוטרים שהם הגיעו למקום בתוך כמה דקות כשאני כל הזמן על הקו עם המוקדנית ומדריכה את השוטרים לאן להגיע".

לדברי שוורץ, היא תדרכה את השוטרים להגיע מהצד האחורי של הבניין כדי להפתיע את הפורץ. "כל הזמן עקבתי אחריו. כשהפורץ יצא מהבניין הוא לא האמין שהשוטרים מחכים לו ועצרו אותו על חם כשיצא מהבית".

השוטרים הודו לשוורץ על כך שגילתה אזרחות טובה וסייעה ללכוד את הפורץ. "אני יודעת שמדובר בדירה בקומה השנייה בה מתגורר אדם זקן. הפורץ כנראה ידע טוב מאוד למי הוא פורץ. כל הכבוד לשוטרים שתפסו אותו לפני שהספיק לגנוב את הרכוש מהדירה. אני מרגישה סיפוק שסייעתי לעצור את הפורץ. השוטרים הודו לי מאוד שהייתי ערנית ושגיליתי אזרחות טובה. אני שמחה שהייתי במקום הנכון ובזמן הנכון", סיכמה שוורץ את האירוע הלא שגרתי שעברה.