מרים יהושע חזרה כבכל יום מהאימון שלה לדירתה בבני ברק, כשחבורה של חרדים קיצוניים הבחינה בה והחלה לקרוא לעברה קריאות גנאי. כשהזעיקה לעזרתה את חברה, אורי רטניקוב, התנפלה עליו הקבוצה והכתה אותו קשות.

יהושע סיפרה לנסלי ברדה בחדשות הבוקר שהיא רגילה לקבל מאנשי הכת יריקות וקריאות גנאי, אבל הפעם התקיפה הייתה אחרת. "בכזו סיטואציה בחיים לא נתקלתי. התלבשתי רגיל לחלוטין, אני עושה ספורט יומיומי במשך הרבה זמן. חציתי את הכביש לכיון הבית כמו בכל יום, תוך כדי חבורה של כמה רכבים מהכת לא עצרו, ניסו לעקוף אותי מהצד וכמעט לדרוס אותי. הלכתי לצלם את הרכבים כדי להגיש תלונה, וזה לא בא להם טוב בעין. התחילו לקרוא לי בקריאות גנאי ולירוק עליי. זו קבוצה נורא קיצונית שאם אתה לא בדיוק כמוהם אתה בצרות. צעקו פרוצה, תסתלקי מכאן".

מה עובר עליך ברגעים האלה?
"היה בי פחד ולכן התקשרתי לאורי שייקח אותי. הייתי צריכה פשוט ללכת משם, אבל קפאתי על מקומי ולא ידעתי מה לעשות".

רטניקוב סיפר: "יצאתי משיעור תורה, כשמרים התקשרה ואמרה 'תגיע ותוציא אותי מפה'. הגעתי וראיתי התקהלות, אמרתי לה 'תעלי על האופנוע, בואי נברח מפה'. ניסינו להתרחק, אחד משך אותי בחולצה, הפיל אותי מהאופנוע והתחיל עימות ביני לבינו. בשניות שתי מכוניות הגיעו ויצאו מהן בכמויות, כעשרים איש, והמכות רק החריפו. הם צעקו את השאגה שלהם וכולם התחילו לדהור עליי. חשבתי רק איך שמרים לא תפגע. חששתי להשאיר אותה מאחורה לבד".

רטניקוב מספר שתושבי השכונה סובלים מאוד מאנשי הכת: "אנשים שגרים באיזור פנו אליי ואמרו 'אל תוותר להם, אנחנו סובלים מהם כבר שנים'. צריך לזעוק את הזעקה שמספיק לאלימות של הכת הזו. הרבה אנשים סובלים מהם, פנצ'רים, קריאות גנאי, השחתת רכוש. המשטרה עצמה מפחדת מהם, האנשים האלה זה חיות, חיות אדם".

ממשטרת ישראל נמסר: עם הגשת התלונה נפתחה חקירה אשר עודנה מתנהלת. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות אולם נדגיש כי משטרת ישראל רואה בחומרה כל גילוי אלימות ותפעל למיצוי הדין עם העבריינים.