בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (ג') מאסר עולם על עאווני בן עאמר זיאדאת שחנק למוות את אשתו, אחלאם זיאדאת (אז בת 20), בזמן שהייתה בהריון מתקדם – וזאת למרות שגופתה מעולם לא נמצאה.

זיאדאת, תושב נוף הגליל בן 28, הורשע בכך שלפני ארבע שנים, שנה לאחר נישואיהם, הזמין חדר בצימר בנצרת עילית ואמר לנרצחת כי ברצונו לבלות עימה לילה מחוץ לבית. במהלך שהותם בצימר חנק לפי האישום זיאדאת את אשתו למוות, הוציא את גופתה מהצימר והשכיבה במושב האחורי של רכבו. הוא נסע לבית אחותו, שאל ממנה מעדר וכעבור מספר שעות חזר כשהוא מזיע ובגדיו מלוכלכים. הוא התוודה בפני אחותו שחנק את אשתו למוות וקבר את גופתה, וגם הוסיף כי איש לא ימצא את מקום קבורתה. 

בתחילה ניסה זיאדאת להסוות את הרצח וסיפר למשטרה ולמשפחתה של אחלאם כי היא נחטפה על ידי אנשים זרים רעולי פנים. חוקרי המשטרה, שסברו כי גרסתו אינה אמינה, החלו בבדיקת החשד כי עאווני הוא הרוצח. מצלמות האבטחה של הצימר תיעדו את בני הזוג מגיעים אל המקום בשעה 20:00, כשבידו של עאווני תיק גדול, וכשעתיים לאחר מכן תועד הבעל כשהוא נושא בידיו את אשתו. במשטרה גבר החשד כי בעת הזו הייתה אחלאם כבר מתה; נעליה נמצאו מושלכות בקרבת מקום.

לפי כתב האישום, ההחלטה לרצוח את אחלאם בעת שזו הייתה בחודשי הריון מתקדמים עלתה כיוון שעאווני חשד שהיא רוצה לעזוב אותו ולמנוע ממנו לגדל את הילד שעתיד להיוולד להם. עוד עלה מכתב האישום כי במהלך תקופת נישואיהם הקצרים שררו בין בני הזוג יחסים עכורים.

השופטות אסתר הלמן, יפעת שטרית והשופט סאאב דבור כתבו בגזר הדין: "הנאשם רצח בקור רוח את רעייתו הצעירה, בעת שזו נשאה ברחמה את ילדם הראשון. אחלאם ז"ל הייתה כבת 20 בלבד בעת שתמו חייה רווי הסבל והמכאוב. בנערותה הייתה אחלאם קורבן למעשה אלימות קשה, במהלכו הותזה חומצה לאחת מעיניה ופגעה בראייתה. דווקא כאשר עמדה ללדת את ילדה הראשון ולזכות במעט אושר, נגדעו חייה על ידי הנאשם באכזריות. אם לא די בכך, הנאשם הטמין את גופתה של אחלאם במקום לא נודע, אותו הוא נוצר בליבו ובמכוון כדי למנוע איתורה. בכך הוא מונע ממנה קבורה נאותה, ומוסיף סבל בל יתואר למשפחתה". חבר השופטים גזר על זיאדאת מאסר עולם, 24 חודשי מאסר נוספים בפועל על עבירות נלוות ותשלום פיצויים של 258,000 ₪ למשפחתה של הנרצחת.