סקר מטריד שמתפרסם בימים אלו באוסטרליה מצביע על כך שכמעט אחד מכל שבעה צעירים ביבשת מצדיק אונס במקרים בהם נשים יזמו אינטימיות אך שינו את דעתך. הסקר, שנערך על ידי ארגון המחקר הלאומי של אוסטרליה לבטיחות האישה ו-VicHealth, גילה כי רבים מהגברים הצעירים מבלבלים בין הסכמה ושליטה. 

גם המשך המחקר מטריד לא פחות: כשליש מהמשתתפים מאמינים כי נשים שאומרות שנאנסו משתמשות באונס כתירוץ ליחסי מין עליהן התחרטו. רבע מהמשתתפים הודו כי הפיצו תמונות עירום של נשים ללא הסכמתן - "פורנו נקמה" - ואף האשימו את הקורבנות. 

בסקר, שתוצאותיו פורסמו אתמול (ד'), השתתפו כמעט 2000 בני 16 עד 24 שנשאלו על השקפותיהם על אלימות נגד נשים ושוויון בין המינים.

מנכ"לית ארגון המחקר שערך את הסקר, הת'ר ננקרו, אמרה כי ממצאי הסקר הראו כי לאוסטרליה יש "דרך ארוכה לחינוך צעירים על ההבדל בין מערכת יחסים בריאה והתנהגות פוגעת". והחוקרת הראשית, ד"ר אנסטסיה פאוול, הוסיפה כי הממצאים הראו שגברים צעירים הציגו עמדות מדאיגות סביב סוגיות של הסכמה.

"יש לנו עוד דרך ארוכה ללכת כדי ללמד את הגברים הצעירים שלנו איך באמת ניראית הסכמה. מאץ' בטינדר אינו הסכמה למין, נשיקה אינה הסכמה וגם הסכמה למעשה מיני מסויים אינה הסכמה גורפת לכל דבר" אמרה, "זה מאוד בעייתי כי גברים צעירים חושבים הרבה פעמים שזה בסדר לכפות סקס על אישה, או שהם חושבים שנשים רוצות שהם ימשיכו להתעקש אחרי שהן אמרו 'לא'".

עוד עלה מהמחקר כי בעוד צעירים תומכים בשוויון בין המינים לעומת סקרים קודמים, רבים עדיין מאמינים כי זהו תפקידו של הגבר "להיות אחראים בכל הנוגע ליחסים".