כלי תקשורת ורבנים שהשמיצו אישה חרדית וטענו שהיא נערת ליווי ושהיא מנהלת רומן עם מאהב יפצו אותה בכחצי מיליון ש"ח, כך פסקה בשבוע שעבר שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודית שבח. האישה, חרדית ואם ל-13 ילדים, הייתה נשואה במשך תשע שנים לבן זוג איתו הביאה לעולם 11 ילדים. שני ילדיה הנוספים הם מבן זוגה הנוכחי. 

אלא שהגירושים מבן הזוג הראשון הפכו מכוערים מהר מאוד. בשכונה בה התגוררה האישה החלו להפיץ מודעות בגנותה הקוראות לסלקה מהמקום. השיא היה כאשר דירתה הוצתה על ידי גורמים חרדים שלא אהבו את העובדה שאישה גרושה מתגוררת בשכונה. הכבאים חילצו אותה ואת ילדיה מהדירה הבוערת ללא פגע אך לאחר שאפילו אחרי מתקפה זו סרבה לעזוב את השכונה, עלו ההשמצות וההתנכלויות הילוך. 

באתר חדשות גדול של המגזר החרדי פורסמה ידיעה תחת הכותרת: "רומן יוצא דופן: חרדית ומאהב". שם הואשמה האישה שנטשה את בעלה לטובת המאהב ושהיא בהיריון ממנו. שנתיים לאחר מכן כבר נכתב שהאישה מנהלת בית בושת בלב שכונה חרדית בירושלים..

"מכון ליווי שפתחה חרדית לשעבר הפך ללהיט בקרב נוער שוליים של המגזר", נאמר בכתבה. לטענת האישה, מעולם לא פנו אליה בכדי לקבל את תגובתה ולאפשר לה להגיד שהדברים שקריים. בכתבה גם נטען כי האישה עוסקת בהסעת שוהים בלתי חוקים פלסטיניים, שהיא מספקת שירותי מין לצעירים מהמגזר החרדי ושלא ברור אם הילדה שנולדה לה היוא חרדית או פלסטינית.

וזה לא הכל. באתר אינטרנט חרדי אחר נכתב שהאישה מנהלת בית תועבה, שהופצו נגדה פשקוויליים לפיהם אסור להתקרב לביתה, או לשחק עם ילדיה וכן רבנים יצאו בקריאות נגדה שהיא מטמאת את השכונה.

בעקבות הפרסומים הקשים נערכו הפגנות ליד ביתה ועלונים הופצו נגדה. לדבריה, בעקבות השריפה וההפגנות הסוערות שארגנו רבנים ותושבים בשכונה שהיו בסמוך לביתה היא מכרה את חלקה בדירה ובסופו של דבר עזבה את השכונה עם ילדיה.

האישה, באמצעות עורכת הדין רוני סדובניק, הגישה תביעה נגד אתרי האינטרנט הרבנים והגרוש שלדעתן היה זה שעמד מאחורי היוזמה להשמיצה. בכתב התביעה דרשה האישה לחייב את כלי התקשורת והרבנים לפצות אותה על הפגיעה בשמה הטוב. לטענתה, בעקבות ההשמצות נגדה נקבעה לה נכות נפשית בשיעור של 25 אחוז.

"אני לא מצליחה לישון, חיה בחרדות וסובלת מעייפות", טענה האישה.

השופטת שבח ציינה בפסק הדין, כי הנתבעים השמיצו את התובעת וזאת מבלי לברר את העובדות לאשורן או לקחת תגובה ממנה ולכן הפיצו את דיבתה רעה ופגעו בפרטיותה. "בידודה של התובעת בקרב תושבי השכונה בה התגוררה לא תם והוקעתה על ידם עודנה נמשכת עד עצם היום הזה", ציינה השופטת. היא פסקה, כי הנתבעים ישלמו לתובעת פיצוי של חצי מיליון שקל ועוד 63 אלף שקל הוצאות משפט.