ילדה בת שבע וחצי הופיעה לבית הספר הבוקר בשמלה – וסיימה את היום בתחתונים. לפי דבריה של אמה, הכריחה המחנכת של הילדה, תלמידת כתה ב' בפתח תקווה, להחליף את השמלה לחולצה – אבל לא סיפקה לה מכנסיים.

"הילדה הגיעה בשמלה ללא שרוולים, עם צווארון ועם סמל בית הספר, והמחנכת החליטה שהיא לא אוהבת את זה", סיפרה ל-mako עו"ד ויקטוריה רויטמן, שהתגייסה לייצג את המשפחה מול בית הספר, "היא החליטה שהיא לוקחת מהרזרבה של חולצות בית הספר ומחליפה לילדה. התקשרו אל האמא, והאמא הייתה בטוחה שישימו את החולצה מעל השמלה. אבל המחנכת פתחה לילדה את הכפתורים של השמלה ושלחה אותה לשירותים להחליף".

כשהאמא הגיעה בצהריים לפגוש את הילדה, היא הופתעה למצוא אותה בחולצת בית הספר – ובתחתונים בלבד. "היא העבירה את כל היום בכיתה בתחתונים מתחרה, והילדים צחקו ממנה. לא ברור בכלל מה הייתה הכוונה של המחנכת. רק אתמול פורסם שהוציאו ילדות מהכיתה בגלל שלבשו שורטס – ואת הילדה הזו השאירו בתחתונים, זה בלתי נתפס".

ילדה בית ספר  (צילום: פייסבוק)
"התנצלות של המנהלת לא תספק אותנו" | צילום: פייסבוק

עו"ד רויטמן, באמצעות עמותת האמת הגסה, תתייצב מחר בבוקר לצד ההורים לשיחה עם מנהלת בית הספר. "אנחנו לא נשאיר את זה ככה. אין מצב שהתנצלות קצרה של המנהלת תספק אותנו. בשביל מה היה צריך לפגוע בילדה, בשביל הצניעות? הילדה מסכנה, ההורים מסכנים. הילדה לא מפסיקה לבכות ומסרבת ללכת לבית הספר, ואיך היא תחזור? כל הבנים צחקו עליה, 'תחתונים', 'תחתונים'".

ממשרד החינוך נמסר:
קוד לבוש מצוי בסמכות ואחריות מנהלי בתי הספר. עם זאת, המשרד מצר עד מאד על האירוע ומציין כי היה מקום לנהוג ביתר רגישות. לנוכח זאת, התקיימה שיחה עם המנהלת והובהרו בפניה הדברים.

 מהנהלת בית הספר טרם נמסרה תגובה