בית המשפט המחוזי בלוד התיר הבוקר (ב') לפרסם כי תומר קרן (48), לשעבר עורך בדסק החדשות של מעריב וכיום כתב ועורך ברשת מקומונים, הוא העיתונאי שהורשע לפי הודאתו בביצוע מעשים מגונים בקטינה שטרם מלאו לה 16. קרן הורשע לפי הודאתו בכך שביצע בקטינה מעשים מגונים, שבוצעו בה בהיותה לבושה ומעל הבגדים. נגזרו עליו תשעה חודשי עבודות שירות ו-29 חודשי מאסר על תנאי בסך הכל.

הפרשה, שנחשפה לראשונה ב-mako באוגוסט 2017, החלה באוקטובר 2016, אז חשפה הקטינה בפני אמה כי החשוד נוגע בה מזה מספר חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה כדי לשמור על הקטינה.

על פי כתב האישום שהוגש בדצמבר 2017, קרן נגע בקטינה, אז בגילאי העשרה המוקדמים, במקומות אינטימיים בגופה, אולם כאמור, בסופו של דבר הורשע במגע מעל בגדיה. לדבריה של אימה של הקטינה, עד שנחשף המקרה על ידי הנערה, היחסים של המשפחה עם קרן היו מצויינים. 

"יום אחד היא באה ואמרה לי 'אמא, תגידי לו להפסיק לגעת בי'", סיפרה אימה של הקטינה בשיחה עם mako, "הייתי בהלם. שאלתי איפה הוא נוגע בך והיא הראתה לי. היו לי חשדות שמשהו לא בסדר עם הבת שלי. היא אהבה אותו מאוד, היא הייתה משחקת איתו והעריצה אותו, אבל ראיתי לאט לאט שהיא מתרחקת ממני, שהיא מתלוננת על כאבי בטן, היא הייתה בוכה הרבה. ייחסתי את זה לגיל ההתבגרות. לא היה לי שמץ. אי אפשר להעלות דבר כזה על הדעת. זה לא משהו שאת חושבת עליו. היא לא ידעה בכלל שזה משהו פלילי - היא רק רצתה שאני אגיד לו להפסיק". 

"אחד התפקידים החשובים ביותר של מערכת המשפט הפלילי הוא הגנה על ילדים, במיוחד מפני פגיעות בידי הקרובים להם. התיק של תומר קרן נכשל בכך במידה רבה. עונש נמוך אינו מעביר מסר חד דיו, לא לילדה הגיבורה שהתלוננה והעידה ולא לאזרח שיקרא על פסק הדין וינסה להבין עד כמה פגיעה מינית היא מעשה חמור" מסרו עו"ד ענבר קידר-ברוך ועו"ד פרופ' דנה פוגץ', שייצגו את הקטינה.

 עו"ד ענבר קידר-ברוך ועו"ד פרופ' דנה פוגץ'
עו"ד ענבר קידר-ברוך ועו"ד פרופ' דנה פוגץ'

"הנאשם ניצל באופן חמור המעורר שאט נפש, את תמימותה של הקטינה, אשר האמינה בו. מן הראוי היה כי ביהמ"ש דווקא יחמיר בעונשו, ובוודאי שלא ייקל עימו" הוסיפו פוגץ' וקידר-ברוך.

ליצירת קשר עם הכתבת liat.barstav@mako.co.il