כבר שנתיים ששני שרביט שוקרון (26), יחד עם בעלה אשר שוקרון, מנהלים סופר חינמי בפתח תקווה. את היוזמה המקסימה הקימה שוקרון לאחר כניסתה של הקורונה לחיינו – שאיתה הרבה מאוד אנשים איבדו את מקום עבודתם. רק שבימים אלה עומד הסופר בסכנת סגירה לאחר שבעלת הנכס הודיעה לה כי בתום החוזה, בעוד כשלושה חודשים, היא תעלה את השכירות מ-4,650 שקלים בחודש ל-7,000. "זה סכום שלא נוכל לעמוד בו. אנחנו אנשים עובדים ויש לנו לפרנס ילדה בת תשעה חודשים, אנחנו מחפשים בנרות מקום אחר להקים בו את הסופר שלנו", מספרת שוקרון בראיון ל-mako.

את המצרכים לסופר רוכשת שוקרון בעצמה ודרך תרומות, ואת החלל כאמור היא משכירה מאדם פרטי. "אנחנו עושים את זה באהבה ומכל הלב ורוצים להמשיך את זה לכל החיים", מציינת שוקרון, "אולי היא חושבת שבגלל שבנינו והשקענו במקום אז נתעצל ונשלם את הסכום הזה, אבל לא, כמו שנלחמתי עד עכשיו אני אלחם ואפרק הכל ואסחוב. אני רק צריכה למצוא מקום אחר".

סופר חינם  (צילום: עצמי)
"זה כסף שיכול ללכת לעוד אוכל לילדים" | צילום: עצמי

את הסופר, על פי שוקרון, פוקדות כ-1,000 משפחות כל חודש. "כל אחד מקבל סלסלה ולוקח את מה שהוא צריך. יש בסופר מצרכים יבשים, חומרי ניקוי, מוצרי היגיינה, לחם, ירקות, פירות וכו", היא מתארת, "אנחנו עושים את זה באהבה ומכל הלב ורוצים להמשיך את זה לכל החיים".

 

 

בימים האחרונים העלתה שוקרון פוסט בקבוצת פייסבוק שאותה היא מנהלת "משמחים ילדים רעבים", שבה יותר מ-11,000 חברים – ובה היא מבקשת עזרה במציאת מקום חדש. "אנשים הציעו לשלם את ההפרש, אבל כואב לי להוציא סכום כזה. זה כסף שיכול ללכת לעוד אוכל לילדים", היא אומרת, "אני אשמח שלמי שיש הצעה שייצור איתי קשר, אני לא רואה אותי בלי הסופר הזה, זה מה שנותן לי מוטיבציה להתעורר בבוקר".  

 

בעלת הנכס בחרה שלא להגיב בנושא.

לאחר השיחה עם mako, ציינה שוקרון כי בעלת הנכס החליטה לחזור בה מהסכום המקורי שביקשה ולהעלות את השכירות ב-1,000 שקלים בלבד. עם זאת שוקרון מציינת שעדיין הסכום גבוה מדי ואין ביכולתה לשלם אותו - וכי היא עדיין מחפשת מקום חדש.