בבית משפט השלום בכפר סבא מתקיים בשעה זו שלב הטיעונים לעונש של רונן ביטי, לאחר שזה הודה במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מין מרובות ב-7 קטינות. לפי כתב האישום המתוקן בין השנים 2017 ל-2018 נהג ביטי לשוחח עם קטינות, מעריצות של בתו הזמרת עדי ביטי, בקבוצות וואטסאפ ובצ'אט פרטי כאשר חלק מהשיחות היו בעלות אופי מיני. בין היתר ביקש מהן ביטי לבצע בעצמן מעשים מגונים, לשלוח לו הודעות, סרטונים ותצלומים בעלי אופי מיני ושלח להן סרטונים דומים. בגין האשמות אלו, מבקשת הפרקליטות מבית המשפט לגזור על ביטי 4 שנות מאסר בפועל.

ביטי דאג לנהל חלק מהשיחות באפליקציית טלגרם המאפשרת מחיקה אוטומטית של הודעות כעבור פרק זמן מסוים ולהגדיר "מחיקת הודעות אוטומטית" לפני שניהל עם הקטינות שיחות בעלות אופי מיני בוטה. בין השאר נהג ביטי לשאול את הקטינות האם הן מאוננות, להציע להן לעשות כן ומחלקן ביקש שתשלחנה לו הודעה קולית בה הן גונחות. לפי כתב האישום נהג ביטי לשלוח לחלק מהקטינות תמונות וצילומי וידאו של גברים מאוננים ומגיעים לפורקן והציע לחלקן להחדיר חפצים לאיבר מינן. הפרשה נחשפה לאחר שחלק מהקטינות פתחו קבוצת וואטסאפ בה חשפו בפני אשתו של ביטי את מעשים.

בהצהרת נפגעת שהגישו הבוקר לבית המשפט הוריה של אחת משבע הקטינות שנפגעו על ידי ביטי, ואשר הגיעה לידי mako, מגוללים ההורים את מסכת הייסורים בשנתיים האחרונות מאז יצר ביטי קשר עם בתם, אז רק בת 13. "מבחינתה היא התכוונה לקבור את זה עמוק בתוכה ולא רצתה לדבר על זה לעולם, אך הסיפור יצא החוצה דרך הבנות האחרות שעברו את אותה פגיעה. היא ידעה שהמשטרה בדרך להגיע אלינו, ולכן היא הייתה חייבת להתמודד עם חששותיה ולשתף אותנו", כתבו ההורים.

ההורים מספרים כי ידעו שבתם מעריצה את הזמרת עדי ביטי ושהיא אפילו חברה בקבוצת מעריצות שלה, אך לא דמיינו שהדבר עלול להביא לפגיעה בה. "בתנו פחדה לשתף אותנו, היא פחדה שנכעס ונאשים אותה. היא חשה אשמה גדולה על מה שקרה ולצערנו חשה כך גם היום".

"במשך כל השנתיים האחרונות, אנחנו עוקבים אחרי התנהגותה של בתנו, אחרי התבגרותה ופעילותה בבית הספר ותוהים ומוטרדים לגבי הנזק שנגרם לה. במשך כל טרום תקופת הגילוי קיבלנו תלונות מצד המורים על התנהגות לא הולמת של ביתנו אולם לא ידענו לחבר את הדברים. רק לאחר שקצת שקע לנו האבק הבנו כי המאבק שלה בהסתרת מה שקרה לה על ידי רונן ביטי הוביל אותה להפרעות חוזרת ונשנות בבית הספר ולירידה בציונים שלה", מוסיפים ההורים.

"בשבועות האחרונים, עם עליית הנושא לכותרות, כנראה בעקבות מסע יחסי הציבור האגרסיבי של משפחת ביטי - השתתפות הבת עדי בתכנית הריאליטי 'הישרדות', כתבות שער בידיעות אחרונות וכתבת מגזין בטלוויזיה - החלה בתנו לעסוק בנושא באינטנסיביות. היא ביקשה להגיב לכתבות, והזכירה לנו שוב ושוב לעשות משהו בנושא, לספר את הצד שלה. אין לה כל עניין בפרסום תקשורתי אלא כדי להביע את התסכול שלה מהתנהלות ההליך כנגד הפוגע ועמידת התקשורת לצד משפחתו של עבריין מין".

בהמשך אומרים ההורים כי "למרות שחלק מהמשקעים כבר עולים על פני השטח ברור לנו כי חלק מהנזקים אשר גרם רונן ביטי לבתנו טרם גלויים לעין. אנחנו חוששים מהשלכות עתידיות, מאמינים שמה שאנחנו מגלים כעת הוא רק קצה הקרחון ובשלב זה איננו יכולים להתחיל אפילו לאמוד את הפגיעות שנגרמו לה. בימים אלה אנו מספקים לה תמיכה נפשית מקצועית ואיננו יודעים לאורך כמה זמן תידרש תמיכה זו, או מה תהיה התועלת בה".  

 עו"ד ענבר קידר-ברוך ועו"ד פרופ' דנה פוגץ'
עו"ד ענבר קידר-ברוך ועו"ד פרופ' דנה פוגץ'

עו"ד פרופ' דנה פוגץ' ועו"ד ענבר קידר-ברוך, המייצגות את ג' מסרו בתגובה: "מדובר בעבריין מין אשר ניצל לאורך חודשים את תמימותן של קטינות, אשר הפכו לטרף קל עבורו בשל הערצתן לבתו הזמרת. ביטי פגע בהן מינית באופן בוטה וקשה, מחושב ומתוכנן היטב. גם כיום, לאחר ההרשעה, תעשיית עדי ביטי ממשיכה להציג את העבירות החמורות שעבר העבריין ביטי כחסרות משמעות, בלא הבעת מסר תמיכה כלשהו בילדות אלה אשר, אלמלא הערצתן לביטי, ככל ילדה בגילן המעריצה זמרת כלשהי, לא היו נפגעות. היום, עם הטיעונים לעונש בהם ישמע בית המשפט על סבלם של מרשתנו והוריה והפגיעה הנמשכת, נקווה שבית המשפט יכיר בחומרת המעשה ויגזור עליו עונש ראוי. רק בעונש כזה יהיה מסר חד וברור כי עבירות אלו, בגינן הורשע, גם אם אינן כוללות פגיעה פיזית ישירה על ידו בנפגעות, הן חמורות מאד, ולהן השלכה ארוכת טווח על הנפגעות הקטינות".

ליצירת קשר עם הכתבת: liat.barstav@mako.co.il