בני זוג מבוססים מאיזור הצפון עומדים במרכזה של פסיקה משפטית לא שגרתית: השניים נשואים מעל שלושים שנה והורים לשני ילדים בוגרים, חיים בווילה מפוארת ובעלי עסקים שונים, כאשר לפני כשנה עזב הבעל את הבית. הגבר הגיש בקשה לבית הדין הרבני להתגרש מאשתו, וטען כי היא לא נותנת לו כבוד, מעליבה אותו כאשר מכנה אותו "זקן" ובנוסף לא כיבדה את אמו בעודה בחיים. הוא ביקש מבית הדין לחייב אותה לתת לו גט, בעוד שהאישה דרשה שלום בית בניסיון לגשר על המריבות ביניהם ולהימנע מלפרק את התא המשפחתי.

האישה, באמצעות עו"ד טל אטקין מומחית בדיני משפחה וגירושין, הכחישה את טענות בעלה וציינה כי רק לאחרונה הפליגו יחד לשיט רומנטי בקפריסין – דבר שלא מתיישב כלל עם טענות בעלה. האישה ביקשה מבית הדין הרבני האזורי לחייב את בעלה לשלם לה דמי מזונות של למעלה מ-70,000 שקל בחודש, כדי שתוכל להמשיך ולקיים את רמת החיים הגבוהה אליה מורגלים בני הזוג.

הבעל טען כי בשנים האחרונות ירד מנכסיו, והדיינים בבית הדין הרבני האזורי החליטו שלא לחייב אותו לשלם לאשתו דמי מזונות. האישה ערערה לבית הדין הרבני הגדול, והדיינים קיבלו את הערעור - וחייבו את הבעל לשלם לה 30,000 שקל דמי מזונות מדי חודש.