בקשה לתביעה ייצוגית בסך 20 מיליון שקלים הוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד רשת חנויות אביזרי המין "סקס סטייל". לפי התובענה, שהוגשה על ידי אולג ציפורן (שזו אינה התביעה הייצוגית הראשונה שהוא מגיש), הרשת לא עמדה במחויבויותיה לצרכנים בכך שמכרה מוצרים שאין עליהם הוראות שימוש והפעלה בעברית, למרות החובה החוקית לעשות זאת.

"בשל אופי המוצרים אשר המשיבה מייבאת ומשווקת, אשר נעשה בהם שימוש והם מיועדים לשימוש אינטימי, לרבות החדרתם לאיברים מוצנעים בגוף, הרי שחובתה של המשיבה עולה עשרות מונים, מכל חברה אחרת לתרגם את הוראות האזהרה והוראות השימוש במוצרים", נכתב, ועוד הוסיפו התובעים כי "אי תרגום הוראות האזהרה והוראות ההפעלה לעברית מעמיד בסכנה של ממש את הצרכנים שרוכשים את המוצר ועושים בו שימוש".

לפי כתב התביעה, "המבקש רכש את מוצרי המשיבות - ויברטור לבת הזוג שלו וכן ויברטור המיועד לעיסוי של בלוטת הערמונית. במוצרים צויינו הוראות הפעלה ו/או הוראות אזהרה בשפה זרה, אולם אליהם לא צורף תרגום מלא ומדוייק בשפה העברית. המבקש חש רגשות תסכול וכעס ובעיקר חוסר נוחות עצום".

אם תתקבל התביעה, תחוייב הרשת לשלם 1,000 שקלים לכל לקוח שידרוש פיצוי. לפי הערכת התובעים סכום הפיצויים הכולל יכול להגיע אף ל-20 מיליון שקלים.

מרשת סקס סטייל טרם התקבלה תגובה

>> לנו יש מדור שלם שמסביר איך להשתמש באביזרי מין