אתר האינטרנט GovJob נחשב מזה שנים ארוכות לאתר מכובד שמפרסם מגוון משרות במגזר הציבורי. "לוח הדרושים הייחודי הזה, מציג מודעות על תפקידים פנויים בכנסת, במשרדי הממשלה, ברשויות מקומיות, חברות ממשלתיות וארגונים מהמגזר השלישי" נכתב עליו לפני מספר שנים בידיעות אחרונות, ובכתבה אחרת בכלכליסט הוא הוגדר "האתר הסודי של מחפשי העבודה במגזר הציבורי" ואף צויין כי הוא "גדוש בהצעות מרתקות".

בין המשרות המוצעות באתר ניתן למצוא משרות ייעוץ אסטרטגי, ניהול פרוייקטים, חברי כנסת שמחפשים עובדים פרלמנטרים, דמויות ציבוריות שמחפשות עוזרים אישיים, משרות בקשרי ממשל, ברשות המקרקעין ועוד. "במשך השנים נוצר מצב בו רק מקורבים ויודעי דבר נחשפו למשרות מרתקות בשירות המדינה, במשרדי הממשלה, בכנסת, בחברות ממשלתיות ועוד כתוצאה מכך לא תמיד האנשים המוכשרים ביותר והמתאימים ביותר, הגיעו למשרות, אלא רק אלו המקורבים יותר למידע" מתארים את עצמם אנשי האתר, "בשנת 2009 החליטו שני בוגרי המערכת הממשלתית בישראל, אבי בר ואורן מגנזי, לפעול לביטול כשל השוק הקיים כיום בישראל ולהקים פלטפורמה שתגשר על הפער הקיים בין תפקידים טובים לאנשים טובים".

עוד מציינים מקימי האתר כי יש להם מטרה ברורה והיא "שיפור ההון האנושי בשירות הציבורי והענקת הזדמנות שווה בהתמודדות על תפקידים בסקטור הציבורי. באתר זה יתפרסמו כל המשרות בסקטור הציבורי ומגזר השלישי אשר פתוחות להתמודדות. אנו מקיימים מעקב אחר המשרדים השונים ומשתמשים באנשי קשר מכל הדרגים במערכות הציבוריות על מנת להביא לכלל ציבור מחפשי העבודה מידע על הזדמנויות תעסוקה בשירות הציבורי".

GovJob2 (צילום: צילום מסך)
"דרושות בחורות לעבודה מהבית בשיחות אירוטיות" ; צילום מסך מתוך אתר GovJov | צילום: צילום מסך

אלא שנראה שבחודשים האחרונים עבר האתר תפנית מטרידה. לצד הצעות עבודה בביטוח הלאומי, מאבק באנטישמיות ורכזת תכנית תעסוקה לרווחה במטה יהודה, הציפו את האתר שלל מודעות המציעות מצלמות אירוטיות, שיחות סקס בטלפון ובוידאו וכן הצעות עבודה המגייסות נשים לעבודה כדוגמניות רשת ומצלמות אירוטיות. 

"דרושות בחורות לעבודה מהבית בשיחות טלפון דיסקרטיות" נכתב במודעה אחת, "דרושות בחורות לעבודה מהבית בשיחות אירוטיות, שכר גבוהה מאוד! העבודה היא חוקית ודיסקרטית, מדובר על עסק שמשגשג 6 שנים עם מספר בחורות עובדות... לפניות שלחו לנו אימייל". "מצלמות אירוטיות בווצאפ ושיחות וידאו עם ישראליות שעושות הכל במצלמה" נכתב באחרת לצד הזמנה ליצירת קשר בטלגרם. במודעה אחרת מציעה "ספיר" מכירת סרטי פורנו פרטיים שצילמה בביתה ובמודעה מחודש ינואר האחרון מגייסים "בחורות לעבודה מהבית במצלמות סקס לטווח הרחוק".

פרסום שירותי זנות אסור על פי חוק בישראל ומהווה עבירה שגוררת עונש מאסר של עד שלוש שנים וקנס של עשרות אלפי שקלים, עם זאת לא ברור האם שיחות ארוטיות נכללות תחת הגדרת זנות, שכן לפי הגדרות המחוקק מעשה זנות מוגדר ככזה הכולל מגע. עם זאת, כבר היו בעבר מקרים באתרים אחרים, בהם פרסומי זנות או מודעות המגייסות נשים לזנות הסוו את עצמם כמודעות לשיחות בלבד.

"במקרה זה אומנם אין מדובר בשירותי זנות על פי הגדרת החוק, אך בפועל זוהי זירה נוספת לניצול נשים במעגל הזנות. בשנים האחרונות הזירה האינטרנטית הפכה למשמעותית ביותר בניצול נשים לזנות", אמרו במטה למאבק בסחר בנשים, "למרות החוק האוסר על פרסום שירותי זנות ולמרות שלגורמי האכיפה יש סמכות לחסום גישה לאתרים, הרשת והאפליקציות השונות עדין מלאות בפרסומים. הדרישה שלנו מהמשטרה היא חד משמעית – להקדיש עוד משאבים ותשומות לאיתור פרסום שירותי זנות באינטרנט וחסימת כל אתר המפרסם שירותי זנות".

בעקבות פניית mako לעורכי האתר הוסרו המודעות.

מאורן מגנזי, עורך האתר נמסר בתגובה: תודה שהבאת את העניין לידיעתנובראש ובראשונה - אנו מצטערים לשמוע כי האתר שלנו נוצל לצרכים מסחריים ולפי מה שמסרת לנו, גם בלתי חוקיים. הדבר סותר במפורש את תקנון השימוש של האתר ואנו רואים זאת בחומרה. לאחר קבלת פנייתך, סרקנו את כל המשרות באתר והסרנו באופן מיידי את כל התוכן האסור, ובתוכו גם את המודעות שציינת.
 
אתר גוב ג'וב הוקם ב-2009 כמיזם חברתי של שני יוצאי משרד ראש הממשלה - אורן מגנזי ואבי בר. באותה עת, למעט אתר נציבות שירות המדינה, לא היו אתרים המפרסמים מודעות דרושים לתפקידים ממשלתיים ובוודאי שלא לתפקידי ייעוץ בכנסת ובממשלה, שלרוב לא מגיעים לידיעת הציבור הרחב. מודעות הדרושים מועלות באופן עצמאי בידי מעסיקים, והמועמדים פונים ישירות אליהם, ללא התערבות מצידנו.
 
חשוב להדגיש - האתר מופעל בהתנדבות כשירות לציבור ללא תשלום, ואנחנו מבקשים מקהילת המשתמשים שלנו לדווח לנו על מודעות פוגעניות, או כאלו שנוגדות את תנאי השימוש באתר. אנחנו גאים בכך שסייענו למאות מועמדות ומועמדים להשתלב בשירות המדינה ובמגזר הציבורי בתפקידים משמעותיים - אתר גוב-ג'וב ימשיך לפעול למען פתיחת השירות הציבורי לכלל המעוניינים והמעוניינות, ונקפיד הקפדה יתרה על סינון המודעות האסורות באתר"