רוני, תושבת תל אביב, לא האמינה שזה קורה לה: ערב אחד היא פתאם הוצפה בעשרות טלפונים והודעות מגברים שהיא לא מכירה. בירור ראשוני העלה שמישהו לקח את הטלפון שלה ופרסם אותו בקבוצת טלגרם שמציעה שירותי מין לדתיים. רוני החליטה שהיא לא שותקת, והבוקר באומץ רב היא מתראיינת בפנים גלויות.

"ברביעי בערב ישבתי עם חברה לראות את השקיעה בים", סיפרה, "עניתי לטלפון, גבר שואל לאן הגעתי ובעצם אומר לי שהוא גבר חרדי מהצפון, אני אומרת לעצמי שיש פה בלבול, אני חילונית מהמרכז - אמנם רווקה, אבל גבר חרדי זה לא מה שאני מחפשת. ובלי בושה הדבר הבא שהוא אומר לי זה 'מה, לא בא לך ערב חד פעמי עם איזה גבר חרדי?'. אמרתי שלא בא לי ערב חד פעמי נקודה, וניתקתי".

מאותו הרגע הטלפון של רוני הוצף בשיחות ובהודעות. בשלב מסוים פנה אליה גבר שנמצא בקבוצה כדי לעזור לנשים, כיוון שמקרה דומה קרה בעבר לאשתו. "גבר אחד, שמבחינתי הוא מלאך שיושב שם בקבוצה, פונה אליי ושואל אם פרסמתי את המספר בהסכמתי. הוא אמר לי שפרסמו את המספר שלי בקבוצה של דתיים חוטאים בטלגרם".

הודעות מדתיים חוטאים
ההודעה בה פורסם מספר הטלפון של רוני | צילום: צילומי מסך של המתלוננת
הודעות מדתיים חוטאים
אחת ההודעות שקיבלה רוני לטלפון שלה | צילום: צילומי מסך של המתלוננת

הגבר האלמוני שלח לרוני צילום מסך, בו ניתן לראות כיצד גבר אחר שואל: "מי פנוי בביתר עלית?", וגבר נוסף עונה לו: "רוני זורמת", בצירוף מספר הטלפון שלה. לדבריה, עשרות נשים נוספות סיפרו לה לאחר פרסום המקרה כי גם להן קרה דבר דומה. "מישהי סיפרה לי שמישהו מטריד אותה ואומר לה מה היא לובשת מחוץ לחלון שלה", אמרה רוני. "אני לא חושבת שזה מישהו שמכיר אותי. אני לא אישרתי שיפרסמו את המספר שם. מי יעזור לי להסיר את המספר שלי משם? אני לא רוצה להיות מפורסמת בקבוצה של זנות. אני יודעת לעשות את העבודה שלי, אני מצפה מהמשטרה לעשות את העבודה שלהם. איזה נחמן שולח לי 'את חרמנית' על הבוקר וזה מגעיל אותי, בא לי להקיא. הלילה קיבלתי שתי הודעות, זה הולך ונרגע, אבל לא נראה לי שזה הסוף".