עם אישורו של החוק הנורווגי נכנסו לכנסת 13 ח"כים חדשים - בהם גם הרב ברוך גזהיי - ראש קהילת "עוד יוסף חי" - מש"ס לו היסטוריה של אמירות קשות ושנויות במחלוקת לגבי נשים. בין השאר אמר הרב כי "גברים לא צריכים לדבר עם נשים... זה לא בריא, גם בעבודה... מה אתה מדבר עם המזכירה? תקרא תהילים", וקורא לגברים להשתיק נשים שמנסות לשוחח איתם. 

בדרשה אחרת משנת 2016 שתועדה ועלתה לרשת אמר: "אישה צריכה להיות צנועה בדרך כלל כתוב בספרים של המקובלים אישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה בדרך כלל מחזירים אותה בגלגול של פרה, לכן אישה צריכה להיות סגורה. זו אחת הסיבות שנשים סובלות מסרטן השד למה? כי העיניים של כולם שם. זו אחת הסיבות שנשים מעוברות מפילות את הילדים שלהן. למה? נכנסה להריון ישר מעלה לפייסבוק תמונה של הבטן שלה".

בתיעוד נוסף בו מסביר הרב על "תפקידו של הגבר בבית" הוא מסביר למאזיניו: "הגבר צריך להיות סמכותי בבית, האישה באה עברה משהו בעבודה בוכה לבעלה, הוא בוכה איתה ביחד. אבל אישה צריכה גבר. תעשה משהו שהיא תרגיש. לא צריך להגיע לרמה כזו? אני יוצא. לך למטבח תביא סכין. אתה יודע איך היא שמחה?". במקרה אחר אמר שלנשים שבאות לעבודה בחולצה צמודה צריך לשלם חצי משכורת. על הטרדות מיניות אמר: "אישה לא צריכה להיות כזו, הגעת לעבודה רק בעל אומר לך 'את יפה' זהו, הטרדה מינית. בילוש ישר. בלי לחשוב פעמיים". 

הרב גזהיי (38) נולד באתיופיה, ועלה לישראל ב-1983. הוא נשוי, ואב לחמישה. הוא שרת ביחידת דובדבן, למד משפטים וזמן קצר לאחר מכן נכנס לישיבת 'ישמח משה' של הרב חג'בי בבאר שבע. זמן קצר לאחר שהחל ללמוד באופן סדיר, החל הרב גזהיי להעביר שיעורים בענייני מוסר והלכה, בבית כנסת הסמוך לאזור מגוריו. גזהיי הוא חוזר בתשובה. בבחירות האחרונות מונה ע"י השר אריה דרעי לראש מטה הצעירים של ש"ס.

"בדיוק כששמחנו לגלות הבוקר על פעילותם של חברי הכנסת ארבל ואזולאי מטעם ש''ס לטובת נשים חד הוריות, בהארכת החוק למסלול מקוצר לגביית מזונות, שמענו כי התנועה מצרפת לשורותיה מועמד שמביע דעות קשות ואכזריות כלפי נשים", אומרת אסתי ביטון שושן, מנכ"לית תנועת נבחרות, הפועלת למען ייצוג נשים במפלגות החרדיות. "האם דלתה של שס פתוחה לצרכיהן של נשים? כנראה שהתשובה לא חד משמעית. ובכל מקרה נשים תדענה לייצג את עצמן טוב יותר".

יו״ר שס, השר אריה דרעי, מסר בתגובה: ״שוחחתי עם הרב ברוך גזהיי, לגבי הדברים שאמר בסרטון. הרב אמר לי כי מדובר בכמה משפטים שהוצאו מהקשרם מתוך שעור של שעתיים בפני תלמידיו לפני כארבע שנים. הבהרתי לו שדברים אלה אינם מקובלים ואינם מייצגים את תנועת שס והרב גזהיי הבין זאת״

סייעה בהכנת הכתבה: כנה סיני סליי