רותם מזרחי, הנוכל שמעלליו נחשפו באתר mako ובתכנית המתחזים וכתב אישום נגדו בגין הונאה הוגש בשבוע שעבר לא מפסיק לעקוץ נשים. לפני כמה ימים צץ מזרחי מחדש בפרופיל פייסבוק חדש עם תמונה חדשה ושם חדש – והפעם רותם וייסמן. מספר נשים איתן יצר המתחזה קשר בימים האחרונים פנו למשטרה לאחר שגילו את זהותו. "לא ידעתי במי מדובר, הוא עשה עליי רושם מדהים. טען שקוראים לו רותם וייסמן, קצין לשעבר בשייטת. אמר שהוא רציני רוצה להתחתן ולהקים משפחה", סיפרה ל-mako מור (שם בדוי) על החוויה המפוקפקת, "אחרי כמה שעות נתקלתי במקרה בפוסט בפייסבוק על נוכל שעוקץ נשים וראיתי את התמונה שלו ואת מה שעשה לנשים רבות. הייתי בשוק. אמרתי לעצמי מזל שלא יצרתי איתו קשר זוגי והוא לא עקץ אותי".

גם יונת הספיקה לחמוק ולנתק את הקשר עם מזרחי רגע לפני שנפגעה: "יש לו מזל שהוא לא נפל בידיים שלי, כי הייתי מפרקת אותו. לא עזר שהוא ישב בכלא כמה פעמים, לא מזמן קיבל כתב אישום על עוקצים חדשים של נשים ואף אחד לא עוצר אותו, הוא ממשיך לפגוע בעוד ועוד נשים. אסור לאדם כזה להסתובב חופשי אפילו לשנייה אחת, המקום שלו זה בכלא לכל החיים".

סיפורו של הנוכל, שהוליך שולל למעלה מ-100 נשים במהלך 20 השנים האחרונות, סוקר במסגרת תחקיר ששודר בתחילת חודש דצמבר בתוכנית "המתחזים" שם הודה בפני חיים אתגר בחשדות נגדו. "אני הורס אותן כי אני לא יכול להתמודד עם מי שאני באמת", אמר לאתגר, "אני זבל של בן אדם". הבוקר (חמישי), שתיים מהנשים שנפלו קורבן להונאה של מזרחי התראיינו בחדשות הבוקר וסיפרו לנסלי ברדה על ההתאהבות ועל הגילוי הכואב.

"יש כאלה שלא רואים טלוויזיה", הסבירה מוריה אמר, שהייתה בקשר זוגי עם מזרחי ממש בימים האחרונים, כיצד לא זיהתה שמדובר במתחזה. "זה מתקדם מהר מאוד, תוך ימים הייתי בטוחה שפגשתי את אהבת חיי". את הנוכל חשפו בני משפחתה של אמר: "אני שולחת לאחים שלי תמונה, והוא לא מוכן לתמונה פרונטלית, אז זו תמונה מהצד שהוא מנשק אותי על הלחי. שלחתי למשפחה תכירו זה גיסכם החדש. גיסתי מזהה את התמונה שלו והם לא יודעים מה לעשות. הם ידעו שהוא אצלי ופחדו שיפגע בי, שאני אתעמת איתו כי ידעו שאני לא אשתוק. אז למחרת בעבודה אחי שלח לי לינקים, כתב לי שזה הוא ושהוא מגיע. אני יצאתי מהפגישה והתעמתי איתו".

המתחזה בעל 100 הפנים (צילום: מתוך "המתחזים", קשת 12)
"צריך להקשיב לאינטואיציה". שחר גפני | צילום: מתוך "המתחזים", קשת 12

גם שחר גפני שהייתה קורבן של מזרחי בחרה להתעמת איתו, וברגע שגילתה על ההונאה יצרה קשר עם מערכת "המתחזים". תוך שעתיים הגיע צוות צילום לדירתה ותיעד את הפנוי של מזרחי מהמקום. "העימות נעשה בלי אזושהי עריכה, בלי הכנה. המרחק בין הרגע שהבנתי שהאיש עבד עליי עד לעימות הוא שעתיים. תוך חצי שעה ארגנו את כל מה שצריך. ניהלתי הכל מהעבודה, הודעתי לו שאני מאחרת, נתתי איזשהו תירוץ והמשכתי לתקשר איתו כרגיל. כמו שמוריה תיארה, השיחות איתו מאוד אינטנסיביות".

השתיים הפצירו בפני נשים אחרות להיות יותר זהירות: "אם זה טוב מדי או קל מדי, צריך להיות פחות עיוורים. בני אדם הם ישות מורכבת, תמיד יש כשלים בדרך, תמיד יש מעצורים, אז להקשיב לאינטואיציה. ממש להתעקש להקשיב לאינטואיציה".