סטודנטיות מאוניברסיטת "בן גוריון" התלוננו בשבוע האחרון למשטרת באר שבע בטענה כי זנאים מנסים להדיח אותן לזנות כשהם מציעים להן לעלות איתם לרכבים כשהן ממתינות בתחנות אוטובוסים בעיר. בימים האחרונים הן קיבלו הודעה כי המשטרה החליטה לסגור את התיק.

"עמדתי בתחנה והמתנתי לאוטובוס", סיפרה ליה (כל השמות בכתבה בדויים), "כשפתאום הגיח רכב וממנו יצאו שני גברים ושאלו אותי כמה אני רוצה והציעו לי לעלות לרכב שלהם. פחדתי שיחטפו ויאנסו אותי. יום למחרת בשעות הערב זה קרה שוב. צעקתי עליהם והם נתנו גז וברחו. התקשרתי למשטרה אבל שום ניידת לא הגיעה".

לדברי הסטודנטיות, רק בשבוע האחרון הן חוו עשרות הטרדות כאלו ולעיתים אף איומים מהלקוחות והסרסורים, אך בשלב זה לא נעשה דבר כדי למגר את התופעה או לאכוף את החוק החדש האוסר על צריכת זנות.

באחד המקרים סטודנטית שהעזה להתקרב לתחנה כדי לתעד את פעילות לקוחות הזנות ולהעביר את התמונות לחוקרי המשטרה כמעט ושילמה בחייה. "אחד הסרסורים רדף אחריי עם אבנים ונופף באגרופים. זה היה מפחיד. למה אני והחברות שלי צריכות לעשות את העבודה של המשטרה? אולי רק אחרי שירצחו מישהו במשטרה יתעוררו כדי לטפל בתופעה המסוכנת הזו".

"התקשרנו כמה פעמים למשטרה אבל לא שלחו שום ניידת. כלום. אנחנו פוחדות לעלות לאוטובוסים או ללכת ברגל לסופרמרקט השכונתי", אומרת רוני, סטודנטית נוספת, "בימים האחרונים עוקבים אחרינו סרסורים שמנסים להציע לנו לעבוד בזנות. זה מפחיד. אני הולכת עם כמה חברים ללימודים או לעשות קניות כדי שלא יאיימו עליי או יטרידו אותי, ולמשטרה לא אכפת מזה שאנחנו מתלוננות. חלק מאיתנו קנו גז פלפל, גז מדמיע והצטיידו באולרים במידה וינסו לפגעו בנו".

כאמור, לפני כמה ימים הבינו הסטודנטיות כי התיק נסגר. "נכנסתי לאתר של מנ"ע (מערכת נפגעי עבירה) ונדהמתי לגלות שהתלונה נסגרה בגלל שלא איתרו את החשוד. זה הזוי. הרי לא עשיתם כלום כדי לאתר את החשודים", קבלה אחת הסטודנטיות, "איזו התנהלות זו? המשטרה מפקירה את ביטחוננו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "סגירת התיק אינה מעידה על סיום העיסוק באירוע. כיוון שלא אותר חשוד במעשה הוחלט על סגירת התיק. ככל שיתקבלו במשטרה פרטים נוספים, הרי שאלו ייחקרו וייבדקו ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד בהתאם. במקביל, בפגישה של נציגי המשטרה עם הרשות המקומית ונציג השכונה, נדונו דרכי העצמת הביטחון האישי של התושבים. במסגרת הפגישה הנחה מפקד תחנת המשטרה על עיבוי מערכי השיטור באזור בדגש על פעילות שיטור קבועה שתתבצע יחד עם הרשות המקומית".