"אני כבר עשור חווה הטרדות כאלה ואחרות. במקרה הזה כבר בהתחלה הרגשתי מבטים מאוד לא נעימים מצידו. מזגתי לו טעימה מהיין וקצת נשפך על השולחן, אז אמר לי 'או וואו מה זה יש לך שפיכה מוקדמת?'. הייתי בהלם לא ידעתי איך להגיב לזה". כך אומרת ג', המלצרית שהגישה תלונה נגד בכיר לשעבר בפוליטיקה בטענה שביצע בה מעשה מגונה, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 13.

בשיחה עם mako משחזרת ג' (26) את האירועים באותו הערב ואומרת כי לא הכירה את הבכיר עד שהחליטה להגיש תלונה. "זה היה שולחן של גבר ואישה ואני הייתי אחראית על להוציא מנות ושתייה. אחרי שנאמר המשפט המקסים הזה בהתחלה המשכתי את המשמרת ולאורך כל המשמרת הרגשתי את המבטים שלו וניסיתי לא לגשת לשולחן אם אני לא צריכה. כשהגשתי להם את האוכל הוא אמר 'אווו התגעגענו אלייך' וחייכתי במבוכה. ניסיתי להבין מה קורה עם האישה שם ולא ממש הבנתי. ואז פעם נוספת הם הזמינו יין ומזגתי קודם לאישה ורק אז לו והוא אמר 'או אני רואה שתרגלת'. הוויב היה מאוד לא נעים לאורך כל הדרך.

ג' מספרת כי מדובר במקום יוקרתי עם קוד לבוש מאד ברור עבור הצוות והאורחים. "את צריכה לבוא מאוד מתוקתקת להיראות מאוד 'פיין' אבל אף פעם לא הרגשתי תחושות כאלה מצד לקוחות. יכולים להחמיא ולהגיד שאת יפה וכאלה אבל לא יצא לי שהרגשתי הטרדה ברמה כזו שזה מגיע ממקום שהוא לא נעים. לא ראיתי אותו שם לפני מעולם, לא היה לי מושג מי זה רק אחרי זה כשדיברתי עם המנהלים הבנתי שהוא לקוח קבוע ושהוא חבר טוב של השף של המסעדה, אבל אני לא ידעתי ולא הכרתי אותו".

"רק אחרי שהחלטתי להגיש את התלונה, אחרי שיצרתי קשר עם עו"ד סמדר ויינברג, שאלתי את המנהל שלי מה השם של הלקוח כי אמרתי לעצמי ששווה לדעת מי האיש לפני שאני מגישה תלונה. הוא רשם לי את השם שלו, עשיתי גוגל וכשהבנתי מי זה היו לי מחשבות שניות לגבי התלונה. חשבתי אולי לא להגיש את התלונה כי אני מפחדת זה אדם שיש לו כח ויש לו גב ופרוטקציות ופחדתי מכל העסק הזה כי מי אני בסופו של דבר מול האדם הזה".

בהמשך הערב, מוסיפה ג', היא הלכה לסדר את השירותים במסעדה, שם נתקלה בו פעם נוספת. כשהוא בדיוק רחץ את ידיו. "זה שירותים משותפים לגברים ונשים. נכנסתי, סגרתי את הדלת וראיתי שהוא בדיוק יצא מהשירותים, שטף ידיים בזמן שאני מסדרת את המגבות. לא ידעתי לאיפה זה מוביל אבל אמרתי לעצמי שלא בא לי להיות פה כרגע, ההרגשה הייתה מאוד לא נעימה, את מרגישה כבר מהמבטים שלו איך שהוא מסתכל שהם מאוד מפשיטים.

"מזגתי לו טעימה מהיין וקצת נשפך על השולחן, אז אמר לי 'או וואו מה זה יש לך שפיכה מוקדמת?' כשהגשתי להם את האוכל הוא אמר 'אווו התגעגענו אלייך' וחייכתי במבוכה"

ואז הוא אמר 'מה? מתבודדים בשירותים?'. שאלתי אותו 'מה?' ואז הוא חזר על המשפט הזה. ניסיתי להעביר את זה ואמרתי לו 'אני מסדרת שיהיה יותר נעים' והוא ענה 'אני צוחק בובי אני צוחק'. הוא אמר 'טוב שיהיה לך יום מקסים אני צריך ללכת' ואז בא מאחורי, אני הייתי ממש צמודה לדלת ופשוט התחיל לעשות לי מסאז'. נבהלתי, לקחתי צעד לכיוון ההפוך ממנו והוא אמר 'הנה אני גם עוזר לך קצת'. ברגע שזזתי הוא הזיז את הידיים ואני סוג של קפאתי. לא ממש הגבתי לא ידעתי מה לעשות, פשוט המשכתי לסדר את המגבות והוא אמר לי 'טוב שיהיה לך יום מקסים', תפס אותי בידיים, נתן לי נשיקה ויצא משם. נשארתי שם בשוק. הלב שלי דופק על 200. התחלתי להריץ כל מני מחשבות בראש של לספר או לא לספר. למזלי בדיוק יצא אחד האחמ"שים מאחד התאים בשירותים ואמרתי לו שעברתי הטרדה כרגע והוא אמר לי שהוא שמע משהו ותהה אם זו אחת המלצריות".

אחרי שיחה עם מנהל נוסף במסעדה המשיכה ג' את המשמרת. "הרגשתי שאני לא מצליחה לנשום, זה היה נורא, כולי רעדתי, דיברתי עם אחת המלצריות שם וסיפרתי לה כל מה שהיה היא אמרה שאני חייבת ללכת הביתה. לא הצלחתי לעמוד על הרגליים ואחרי שעתיים באמת שחררו אותי הביתה. הגעתי הביתה והתפרקתי בבכי. התקשרתי לשותפה שלי ואמרתי לה שאני לא מבינה למה זה כל הזמן קורה לי, האשמתי את עצמי בדבר הזה".

"יום למחרת מנהלי המסעדה לקחו אותי לשיחה ואמרו לי שהם מאחוריי ואם אחליט להתלונן הם יהיו איתי. היו לי דמעות בעיניים כשהם אמרו את זה, זה מאוד ריגש אותי שסוג של כח גברי אומר לי 'אנחנו מאחורייך' ונותנים לך גב, זה לא היה לי מובן מאליו".

זה עזר לך לקבל את ההחלטה להגיש תלונה בסופו של דבר?
"הייתה התלבטות. כבר כשדיברו איתי בשיחה חשבתי להגיד 'אני לא מתלוננת', בחיים לא חשבתי להתלונן על משהו כזה, זה לא עלה לי בראש אפילו פעם אחת. ממש עצרתי את עצמי לפני שאמרתי למנהל שלי 'תטפל בזה אתה'. בסוף אחרי שהתייעצתי עם חברים החלטתי ללכת על זה. אמא שלי עדיין לא מרגישה עם זה בנח. היא מפחדת שמישהו יסובב את זה נגדי, שהתקשורת תסובב את זה עלי בגלל שיש הרבה מתלוננות שזה הסתובב עליהן כבומראנג. אבל החלטתי לקחת את הסיכון. הוא הרי לא מכיר אותי, הוא מרשה לעצמו בכזו קלילות לגעת בי באופן הזה ולדבר אלי באופן הזה כנראה שזו לא הפעם הראשונה שהוא עושה את הדבר הזה. אתה יכול להיות סבא שלי. זה היה נורא. זה היה באמת נורא. עכשיו אני מאוד גאה בעצמי כי זה משהו שלי מאוד לא מובן מאיליו  - לבוא ולדבר ולא לשתוק. במיוחד לאור זה שאני באמת קרוב ל-10 שנים חווה דברים ויותר גרועים וסותמת את הפה ומשאירה את הכל אצלי. אני מקווה שזה יגרום לבנות אחרות שעברו דברים כאלה לא לשתוק על זה ולא לתת לאנשים לחשוב שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים ולגעת בגוף שלך שלא בהסכמתן".

הבכיר מכחיש כל קשר למה שאת מתארת.
"זה נורא. הוא כאילו, לפי מה שהבנתי, אומר שזה לא מוכר לו ואין לו מושג".