אין ספק שחברת מוצרי ההיגיינה הנשית THINX יודעת לאתגר את הסטטוס קוו בכל הנוגע למוצרים הכל כך מוכרים לנו. הם היו הראשונים לצאת לשוק עם תחתוני הווסת שהפכו למוצר פופולארי ברחבי העולם והקימו עליהם מאות חיקויים ולאחרונה אף השיקו שמיכת-סקס למי שמתעקשות לקיים יחסי מין דווקא בזמן הזה של החודש ורוצות להימנע מלכלוך מיותר. 

עכשיו הם מכים גלים פעם נוספת עם מוצר חדשני וידידותי לסביבה שאמור לסייע לנו להמשיך להשתמש בטמפונים הקלאסיים שאנחנו משתמשות בהם, אבל מבלי להזיק לסביבה: מוליך רב פעמי.

המוליך, שמכונה Re.t.a, מחולק לשלושה חלקים: המוליך עצמו, תושבת לטמפון וסיכוי לאכסון. בכדי להשתמש בו תצטרכי לרכוש טמפונים ללא מוליך חד פעמי (זה כל הרעיון הרי, להימנע מהזיהום הסביבתי שיוצרים טמפונים עם מוליכים חד פעמיים), להניח את הטמפון בתוך התושבת ואז לדחוף אותו לתוך הנרתיק באמצעות המוליך - ממש כמו עם מוליך רגיל.

View this post on Instagram

A post shared by THINX (@shethinx) on

למה המוצר הזה חשוב? כמעט 20 מיליארד פדים, טמפונים ומוליכים מושלכים מדי שנה בצפון אמריקה בלבד. מדובר בזיהום סביבתי עולמי בסדר גודל עצום. צוותי ניקוי אוקיינוסים ​​אספו למעלה מ -180,000 טמפונים חדשים ומשומשים בחופים ברחבי העולם ביום אחד בלבד. בעוד re.t.a. לא פותר את הבעיה לחלוטין (הטמפונים עצמם עדיין לא ניתנים למיחזור), הוא לגמרי מסייע להפחית את כמות הפסולת, וזה גם משהו. 

המוצר עדיין לא זמין בישראל, אך ניתן להזמנה דרך אתר האינטרנט של THINX ואנחנו מאמינות שזה רק עניין של זמן עד שגם למוצר הזה יקומו חיקויים שיהיו נפוצים וקלים להשגה.