הערב ישודר החלק השני בסרט של בן שני על שירה איסקוב בתכנית עובדה (אחרי החדשות בקשת 12), שיתמקד ברגעי האימה ורגעי ההצלה שמנעו מבן זוגה של שירה, אביעד משה, לרצוח אותה. הבוקר התארחה אחותה של מיכל סלה, לילי בן עמי, אצל פאולה וליאון ושיתפה ברגשות שלה בזמן הצפיה בסרט הראשון.

"אני צופה בסרט על שירה איסקוב, אני רואה אותה יושבת על הכיסא מול העיתונאי ואני כל הסרט חושבת איך זה היה נראה אם מיכל הייתה יושב על הכסא הזה, מה היא הייתה אומרת על רגעי האימה? כל כך הרבה שאלות שמאז הרצח מלוות את כולנו. לראות את שירה כל כך חכמה ועוצמתית וחזקה ומחייכת, דמיינתי שגם מיכל הייתה מחייכת תוך כדי הדיבור".

את חושבת שמיכל ידעה שהיא בסכנה?
"אני בטוחה במאה אחוז שמיכל לא ידעה שהיא בסיכון. אני מכירה אותה, היא לא הייתה נשארת שניה עם אדם שהיה נותן לה מכה הכי קטנה. מה שקרה למיכל זה שהיא פרשה שהוא מאוד קנאי, אובססיבי מאוד כלפיה, היא סבלה מזה וכתבה ביומן שלה שהיא רוצה להתגרש, היא כתבה 'אני לא אוהבת אותו, אנחנו ניפרד בצורה יפה'. היא ניסתה להיפרד ממנו עשרות פעמים והיא לקחה את שניהם לטיפול זוגי על הקנאה שלו. היא לא ידעה שמהקנאות האובססיבית הזו הוא יוציא עליה סכין".

אחד המסרים החשובים מהסרט על ההצלה של שירה הוא להיות יותר אקטיביים - עדי גוזי השכנה של שירה ואביעד, שהתראיינה בתכנית בעבר, החליטה להתערב ובזכותה שירה ניצלה. "חשבתי על השכנה של מיכל, שלפני כשלושה שבועות שמעתי אותה מעידה בבית משפט בפעם הראשונה, לא ידעתי על קיומה", שיתפה בן עמי, "היא סיפרה שבאחת בלילה היא התעוררה מבומים מאוד חזקים ושמעה אישה בוכה. היא החליטה לחזור לישון, אמרה 'אם קרה משהו מישהו יתקשר למשטרה'".

קשה שלא לחשוב מה היה קורה אילו.
"מיכל הייתה ניצלת בוודאות כי הוא נשאר איתה עוד 17 שעות. רק בשש וחצי בערב למחר הוא יצא עם התינוקת. הוא דקר את מיכל 11 פעמים. בזכות העדות הזו יודעים את השעה של הרצח, בין אחת לשלוש לפנות בוקר. אם אותה השכנה הייתה מרימה טלפון למשטרה מיכל הייתה חיה. בכוח של כל אחד מאיתנו להציל חיים. עדי גוזי היא גיבורה, צריך לתת לה צל"ש".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון