מטרידן בשדרות בן גוריון
צילום: מתוך קבוצת יפותלאביביות, פייסבוק

שוטרי מרחב יפתח של משטרת ישראל עצרו בשבוע שעבר גבר בשנות ה-40 לחייו, שעל פי החשד נהג להטריד נשים ברחובות בוגרשוב ופלורנטין בתל אביב.

ביום רביעי האחרון בשעות הבוקר נכנסה טניה (שם בדוי), תושבת פלורנטין, למקלחת – בשעה שבן זוגה נח בחדר אחר בדירה. בעודה מתקלחת הבחינה טניה שמישהו הדליק את האור בחדר האמבטיה. "לקח לי עוד רגע להסתובב, חשבתי שבן זוגי היה חמוד להדליק לי את האור", תיארה טניה בפוסט שכתבה בקבוצת הפייסבוק השכונתית כדי להזהיר נשים נוספות, "הסתובבתי וראיתי בחור שאני לא מכירה מסתכל עליי בעיניים סוטות בזמן שאני מתקלחת. התחלתי לצרוח, הבחור קפא. בן זוגי קם והוציא אותו מהבית".

לאחר התקרית התברר שטניה לא הייתה הקורבן היחיד וכי מדובר במטריד סדרתי. "הוא נכנס אליי ללובי של הבניין בו אני גרה והסתכל עליי בעיניים מוזרות", משחזרת ענת (שם בדוי), שכנה נוספת, בשיחה עם mako, "הוא עקב אחריי וברחתי מהר מהמקום. פחדתי שהוא יתקוף אותי. זה היה מפחיד מאוד".

מטרידן בשדרות בן גוריון
צילום: מתוך קבוצת יפותלאביביות, פייסבוק
מטרידן בשדרות בן גוריון
צילום: מתוך קבוצת יפותלאביביות, פייסבוק

גם גלי הגרה בשכונה מספרת כיצד אותו גבר, בעל מראה אירופאי, הטריד אותה וכמה מחברותיה בעת שישבו בבית קפה בשכונה. "הוא התקרב אלינו בצורה מוזרה, הסתכל עלינו בעיניים מפשיטות כאלה. זה היה ממש לא נעים. פשוט עזבנו את המקום והלכנו אליי הביתה. הוא המשיך לעקוב אחרינו, אז צעקתי עליו והוא ברח".

עדויות נוספות המגיעות מחלק אחר של העיר, משדרות בן גוריון, מעלות את החשד שמדובר באותו האדם. נשים שישבו בית קפה ברחוב סיפרו גם על גבר בעל חזות אירופאית הלבוש במעיל חום שניגש אליהן והטריד אותן. "היינו בטוחות שהוא מנסה להתחיל איתנו או תייר אבוד שמחפש עזרה בניווט בעיר, לא היה נראה שהוא הומלס, עם המעיל המחויט והאייפון שלו. הוא רצה לשבת איתנו על הספסל למרות שלא ממש היה מקום. הוא לא הפסיק להסתכל עלינו, להתקרב ולהיות צמוד אלינו בצורה לא נעימה עד שפתאום החליט לשלוח את היד לעברנו. קמתי בפתאומיות והעפתי לו את היד".

מחקירת המשטרה עולה כי מדובר בתייר מרוסיה שמצבו הנפשי מעורער. הוא נעצר ונשלח להסתכלות ובדיקה פסיכיאטרית שבסיומה יוחלט על המשך הטיפול בעניינו. בשלב זה לא ברור האם יש קשר בין החשוד שפעל בפלורנטין לבין זה שהטריד בבן גוריון.