זה קרה אתמול בחטיבת הביניים אלון ברעננה: תלמידות כיתה ח' שהגיעו לבית הספר לא הורשות להיכנס לכיתות. למה? לטענת ההנהלה הן לבשו מכנסיים קצרים מדי ממה שמאפשר תקנון בין הספר. בנים עם מכנסיים קצרים נכנסו לכיתה, אבל הבנות לא. הבוקר הן הגיעו לחדשות הבוקר לשוחח עם ניב רסקין על האירוע המקומם.

"הכל התחיל כשהמורה כתבה בקבוצה הכיתתית כמה דברים לגבי מחרו שאלתי אותה אם אפשר לבוא עם מכנסיים קצרים" סיפרה פלג פוגל, אחת התלמידות, "היא אמרה שלא ויש חוקים ותקנון ואסור לעשות את זה, אני קצת התעצבנתי כי בכל זאת, 38 מעלות בחוץ, ציפינו שבית הספר יבוא לקראתינו. כתבתי לה שאני לא מתכוונת לבוא עם מכנסים ארוכים ואחרי שהיא לא הקשיבה פנינו להורים וההורים כתבו בקבוצה של ההורים שהם משרים לילדות לבוא עם מכנסיים קצרים בחום הזה".

"כל ההורים הסכימו שהבנות יגיעו במכנסיים קצרים אבל המורים לא הקשיבו. אמרנו להם שאנחנו מתכוונות לבוא בקצר כי אנחנו לא מתכוונות לסבול מחום" מוסיפה קאי ורד, תלמידה נוספת, "כשהגענו לבית הספר הנהלת בית הספר לא היו מוכנים להקשיב לנו למרות שביקשנו להסביר. הם אמרו שזה לא הזמן והמקום. אז אם לא בווצאפ בערב לפני ואם לא עכשיו - מתי זה כן הזמן והמקום?"

 שקד ברם, תלמידה שלישית, אמרה: "רצינו סיבות, רצינו סיבה מוצדקת למה אנחנו לא יכולות ב-38 מעלות לבוא עם מכנסיים קצרים. לא נתנו לו הסברים ואמרו לנו שעברנו על התקנון. הושיבו אותנו מחוץ למזכירות לשלוש שעות בלי מזגן. בנים שבאו עם מכנס באורך כזה כן נכנסו לכיתה".

"בעיקר התבאסנו שבית הספר לא מוכן להקשיב. עם כל הכבוד, אני מבינה שיש חוקים אבל כל חוק אפשר להתאים למצב ולהגמיש. זה לא בית ספר דתי, ציפינו לקצת יותר קשב בטח בשרב כזה שמבטלים כל כך הרבה פעילויות. בית הספר יכול להגמיש בהתאם למצב" אומרת פוגל, "אנחנו לא רואות ולא מרגישות שיש שוויון בבית הספר".

 צפו בקטע המלא מחדשות הבוקר עם ניב רסקין