בעוד המדינה עוקבת אחרי חקירתו של אלירן מלול, החשוד ברצח המזעזע של מיכל סלה לפני כשבועיים, פרשות נוספות של רצח נשים מסרבות לרדת מסדר היום גם הן. כזו היא פרשת הרצח של שרה סולומון, שנרצחה בדירתה בבאר שבע לפני שבע שנים, כשהייתה בת 36, בידי בעלה שהיה אז סוהר שב"ס. הבעל, ששמו אסור לפרסום, היכה את שרה וחנק אותה למוות. לאחר מכן הוא כרת את ראשה כל זאת כאשר שלושת ילדיהם הקטנים של בני הזוג שוהים בבית. לאחר הרצח הוא השאיר את הילדים בדירה עם הגופה, ונסע עם הראש לאתר בנייה, שם קבר אותו.

הבעל הורשע ברצח, אך בית המשפט קבע כי הוא לוקה בנפשו וגזר עליו עונש מופחת של 27 שנה בכלא. ביולי האחרון העבירה הכנסת את "הרפורמה בעבירות המתה" (המכונה גם "חוק הגיליוטינה"), הקובעת כי במצב של הפרעה נפשית חמורה העונש המקסימלי לא יעלה על 20 שנות מאסר. בחודש שעבר עתר ארגון משפחות הנרצחים והנרצחות לבג"צ נגד החלת הרפורמה במקרה של רוצח שרה סלומון. טרם נתקבלה פסיקה לעתירה.

רוצח שרה סולומון ז"ל (צילום: חדשות 2)
"אכזריות בלתי נתפסת". הרוצח בבית המשפט | צילום: חדשות 2

עו"ד רוני אלוני סדובניק, שקיבלה עליה לאחרונה את הייצוג המשפטי של אורה, אחותה של שרה ז"ל ושל ילדיה החיים כיום עם דודתם, מקווה שהעתירה תענה בחיוב ושעונשו של הרוצח לא יקוצר. היא מטילה ספק בנסיבות הנפשיות שבגינן הומתק דינו של הרוצח: "אדם שהיה סוהר בשב"ס לא מתקבל לגוף כזה בלי שהוא עובר בדיקות אישיות ופסיכולוגיות מעמיקות", אמרה ל-mako, "איך הוא עבר את המסננת אם היה בלתי שפוי? עצם האכזריות של המעשים דווקא מוכיחה את השפיות שלו, הוא רצח את שרה לאחר שהבין שהיא עומדת להיפרד ממנו ותכנן את הרצח בצורה מדוקדקת. אחרי שהוא כרת לה את הראש, בקור רוח שלא מאפיין אנשים שפועלים מתוך טירוף, הוא שטף וניקה את הסכין והחזיר אותו למגירה. הוא גם שטף את הראש שלה מדם ועטף אותו בניילון נצמד כדי שהדם לא יטפטף במדרגות. יש כאן מקרה של רצח בכוונה תחילה, שתוכנן מתוך רצון להשפיל את הקורבן".

המשימה של אלוני סדובניק, לדבריה, היא לוודא שהרוצח יישאר כמה שיותר שנים מאחורי סורג ובריח, "בלי שחרור מוקדם. לצד זה עלינו להתחיל הליך של פיצוי כספי לקורבנות והליך שיקום לכל המשפחה. הגיע הזמן לאפשר להם להשתקם בשקט".

תגובת משרד המשפטים: "טרם התקבלה תגובת המדינה לעתירה".