לפני כשנתיים קיבלה יאנה גרוס עשרות הודעות באינסטגרם שגילו לה כי תמונות אינטימיות שלה עלו לרשת. אתמול נסגר המעגל הזה, כששוטרים ובלשים פשטו על בתיהם של 12 בני אדם שחשודים בהפצת התמונות שלה ושל מאות נערות ונשים אחרות, בקבוצות ברשת הטלגרם. יאנה התארחה בחדשות הבוקר עם נסלי ברדה.

יאנה בסך הכל הלכה למדוד בגדים בחנות בוטיק הממוקמת בבית של חברה. "זה מצלמות אבטחה של הבית, מסתובבת בחנות עם תחתון, זה לא נעים בכלל. פשוט העלו את זה ומשם עשו צילומי מסך שלחו את זה בקבוצות. המשפחה שלי, חברים, אנשים באינסטגרם פנו אלי ואמרו לי, מה, זאת את?".

למזלה, מספרת יאנה, הצילומים לא הספיקו להתפשט. "ישר הלכתי למשטרה וביקשתי מהם שלפחות הסייבר ינסו להוריד את הסרטון וזה לא הופץ. זה היה יכול להיות הרבה הרבה יותר גרוע. זה לא נעים שפתאום בת דודה שלי מתקשרת אליי, שחברים שלחו לה בקבוצה ומדברים על זה".

איך התמודדת עם המשפחה בהקשר הזה?
"ישר חייגתי למשפחה שלי, שיהיו הראשונים שיידעו את זה ממני ולא מאנשים אחרים".

עדי מאירי, כתבת המשפט, הסבירה על הענישה במקרים מסוג זה. "הענישה לא מרתיעה. יש פער בין האופן שהמשטרה והפרקליטות תופסות את העבירה הזו, והן תופסות אותה בצורה קשה וחמורה וגם כתבי האישום הם חמורים: חדירה פרטיות ועבירות נלוות נוספות, לבין בתי המשפט שמקלים ראש. אם זה בכלל מגיע לענישה, אנחנו מדברים על עונשים של חודשים ספורים של מאסר. נדרש כאן פסק דין תקדימי כדי שיהווה הרתעה של ממש במה שהופך להיות ממש תופעה. בסיפור הספציפי הזה צפויים להיעצר עוד עשרות אנשים, זו רק ההתחלה".

צפו בראיון המלא בחדשות הבוקר עם נסלי ברדה