שלטים של מפלגת העבודה-גשר ברחוב ז'בוטינסקי לאחר צומת גהה בכניסה לבני ברק הושחתו, ופרצופה של אורלי לוי אבקסיס הוסר מהם. שלושת המקומות הראשונים של המפלגה - עמיר פרץ, איציק שמולי ואורלי לוי-אבקסיס הוצגו בשלטים עם הכיתוב "בני אדם. לפני הכל", אך רק פרצופה של אורלי נתלש מן שלט החוצות.

יו"ר מפלגת גשר אורלי לוי-אבקסיס תקפה את המשחיתים: "לא ניכנע לבריונות ולא נסכים להדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל של 2019. זה מתחיל בהסרת תמונות נשים משלטי חוצות וממשיך בהדרת נשים מתפקידים בכירים במשק ובפוליטיקה בשם 'ההלכה'". בנוסף ביקרה את "יהדותם" של המשחיתים וטענה כי "זאת לא היהדות שלנו".

השלטים בבני ברק שהושחתו
השלטים בבני ברק שהושחתו | צילום: צילום פרטי

גורם בעיריית בני ברק טען כי זה בעצם מעשה מכוון כנגד החרדים: "מדובר בפרובוקציה זולה שמעלה חיוך. מקסים שכל פעם עושים מסע בחירות עם אותו טיעון שחוק שכאילו שלטים שקרובים לבני ברק הושחתו על ידי חרדים". עוד הוסיף אותו גורם כי "ממקרי עבר אנחנו יודעים ששלטים שהושחתו על ידי חרדים הושחתו בצורה לא מאורגנת - פה זה נראה כמו עבודה מקצועית, זה שלט מאוד גבוה - 6 מטר לפחות. באו עם סולם וציוד מכני כבד. אנחנו מגיבים פה בחיוך לפרובוקציה שכזו".

גורמים במפלגת העבודה הגיבו לטענות והציעו לאותם גורמים מעיריית בני ברק "לדאוג למה שקורה בשטח הציבורי שלהם ולא להעלות טענות הזויות".

מעיריית בני ברק נמסר: "העירייה הופתעה לגלות את השחתת השלטים. המשחיתים הם אנשים פרטיים ועל המשטרה ורשויות החוק לתפוס אותם ולהעמידם לדין. העירייה מתנגדת בנחרצות לכל פעולה שאינה נעשית על פי חוק ומגנה בתוקף כל תופעות של השחתת רכוש מסוג זה".