לא עבר הרבה זמן מהרגע שבו דרור שוהם (28), גרושה ואמא לשניים, קיבלה פנייה בצ'ט בפייסבוק לעבוד כברמנית במסיבות בריכה - ועד הרגע בו הבינה שמשהו בהצעה לא כשר. אדם שפנה אליה השבוע מפרופיל בשם "סאן אקס אילת" רמז לה באופן בוטה כי העבודה כוללת סקס מזדמן, ושוהם החליטה לחשוף את השיחה בפוסט בפייסבוק. "ככל שהשיחה זרמה הבנתי שהבן אדם בגדול משדל אותי לזנות", כתבה לצד צילומי המסך של השיחה.

הכותב, שמאוחר יותר הזדהה כ"גיא", פנה לשוהם בישירות מבלי להציג את עצמו ושאל אם תהיה מעוניינת לברמן בהפקה שלו. כשהיא הופתעה וענתה שהיא אמא לשניים, ענה לה גיא "דווקא הצעירים אצלנו היו עפים עליך, הם אוהבים מבוגרות". בהמשך השיחה שאל אותה אם היא נשואה והסביר לה: "אם את נשואה באמת אין לך מה לחפש אצלנו, אם את גרושה את תעופי". שוהם שאלה בתגובה איך היא תעוף והוא ענה: "חחח כי את משוחררת ולא מחויבת לאף אחד ויכולה לעשות מה שבראש שלך".

"בחיים לא הציעו לי לברמן, אני לא קשורה להפקות ולמסיבות האלה ובחיים לא הכרתי אנשים שהיו שם", סיפרה שוהם ל-mako. היא נכנסה לעמוד הפייסבוק ממנו נשלחה הפנייה, ומצאה בו תמונות חושפניות של נערות בבגדי ים. "התמונות נורא מיניות וזה נראה כאילו הנערות בכלל לא מודעות שצילמו אותן", סיפרה, "היו תמונות של בנות שהצטלמו בכוונה כשהן מתנשקות בג'קוזי, ותמונות שרואים בהן רק ישבנים וחזה".

למרות שהאינסטינקט הראשוני שלה היה לחסום את גיא, חשדה של שוהם התעורר והיא החליטה להמשיך את השיחה. השיחה נהפכה למחפיצה ולמטרידה יותר ויותר: "זה ידוע שבחורות אחרי שהן מתגרשות מחפשות להנות, הכל בסדר. במיוחד בגיל צעיר הן צריכות להשלים פערים חחח", כתב לה גיא, ולאחר ששוהם שאלה מה זו הנאה בשבילו, כתב: "הנאה = מסיבות, סקס, אלכוהול. להתפרק בקיצור".

ההצעה של גיא כללה עבודה בשלוש מסיבות צהריים באילת, כשהתשלום על כל אחת מהן, לא כולל טיפים, הוא 450 שקלים. "כמובן שאנחנו דואגים לך ללינה והכל - אוכל ואלכוהול חופשי", הוא כתב והוסיף, "אם יש לך חברות שנראות טוב שאת יכולה להמליץ עליהן נוכל לסגור לכן חדר ביחד. נראה כאילו את באמת מחפשת לעוף".

מטרידן בפייסבוק סאן אקס (צילום: פייסבוק)
צילום: פייסבוק

מטרידן בפייסבוק סאן אקס (צילום: פייסבוק)
צילום: פייסבוק

שוהם שאלה אם צריך להיראות טוב או לברמן, וקיבלה את התשובה: "בעיקר להראות טוב, אפילו שאת אחרי שתי לידות. צריך למזוג בעיקר וודקה/בירות וכאלה ורצוי שתבואי עם אמצעי מניעה חח". גיא גם דאג להדגיש בפניה כי העבודה היא בלבוש חושפני. "קחי רק בחשבון מאמי שהעבודה היא בלבוש די מינימלי", הוא כתב והוסיף, "חשוב לנו להגיד לך את זה מראש שלא יהיו פדיחות".

"אתה נשמע כמו אחלה סרסור"

בשלב הזה שוהם לא הצליחה להתאפק ופוצצה את השיחה. "אתה נשמע לי כמו אחלה סרסור. לא הייתה לי נעימה בכלל השיחה המחפיצה והמינית הזאת עם אדם זר מהפייסבוק", כתבה לו, "ותעשה טובה, לפני שאתה בא בהצעות ודיבור כזה לבחורה הבאה, נסה לדמיין שהיא אמא שלך או אחותך או הילדה שלך. תהיה בן אדם טוב יותר, אתה והחברים שלך. בהצלחה". להודעה הזו בחר גיא שלא לענות.

השיחה העלתה בשוהם תחושות קשות. "מה שרץ לי בראש היה מה יקרה אם הוא יפנה לילדה בת 17 בלי כסף וביטחון עצמי שרואה תמונות של בנות שכביכול נהנות ורוצה להיות מגניבה כמוהן. מה היה קורה אם הוא היה פונה אליי כשהייתי בת 16 והייתי מטומטמת ומרדנית?", אמרה.

לאחר בירור, שוהם גילתה כי האדם שפנה אליה מתחזה למפיק בהפקה שנסגרה לפני כשלוש שנים. יותר מכך, לאחר שפרסמה את הפוסט בקבוצת הפייסבוק "שיח פמיניסטי", התברר כי היא לא הראשונה שהוטרדה על ידו. "מדובר באדם שבמשך שנים בונה חשבונות פייסבוק ושולח למאות, אם לא אלפי נשים את אותן ההודעות. נשים הגישו נגדו תלונות במשטרה בעבר ולא נעשה דבר", סיפרה. שוהם התקשרה בעצמה למשטרה, שהפנתה אותה להגיש תלונה מקוונת. "אין לי אנרגיות וכוח לבזבז על תלונות שלא יקבלו יחס. אני מרגישה שאני עושה הרבה יותר בהפצת הפוסט", אמרה.

החלק העצוב בסיפור, לדבריה, הוא שמדובר בתופעה שהפכה לשגרה. "בנות רגילות לחסום מטרידנים וזה לא אמור להיות ככה. אפשר לענות להם. את לא חייבת להיות במקום בו את שותקת, חוסמת ונבהלת - את יכולה לענות כי זה לא תקין, נקודה", היא מדגישה, "יש כאן אפשרות למנוע את האונס הבא, אם הוא לא קרה כבר".