בשבועיים האחרונים פועלת בבאר שבע "משטרת צניעות" הדואגת בלילות לרסס תמונות של דוגמניות המככבות על גבי פוסטרים ברחבי העיר. עשרות פוסטרים של נשים, בתחנות אוטובוס, חנויות, ושלטי חוצות רוססו בספרי שחור.

"מדובר בתופעה מדאיגה שכן באר שבע היא די סובלנית ומעולם לא נתקלו במקרים כאלה", הסביר גורם במשטרה, "יש לנו כיוון מסוים ובקרוב יהיו מעצרים של חשודים שריססו את התמונות. זה לא מעשה קונדס. עצרנו חשוד אחד בן 40 חוזר בתשובה".

חברת מועצת העיר באר שבע מטעם סיעת 'קהילה', יסמין סקס-פרידמן העלתה בימים האחרונים כמה פוסטים בעניין הקוראים להילחם בתופעה של מחיקת נשים מהמרחב הציבורי. היא וכמה תושבות העיר המודאגות הגישו תלונות בתחנת משטרת באר שבע. סקס-פרידמן ביקשה מראש העיר, רוביק דנילוביץ, להתערב בעניין וזה העביר בקשה למשטרת באר שבע לטפל בתופעה.

משטרת צניעת באר שבע2
"לא צנועות" - אחת הפרסומות שהושחתו בבאר שבע

"אני חרדה מאוד מהאדישות של האנשים בעיר שלא עושים כמעט דבר להילחם בתופעה הזו", טוענת סקס-פרידמן, "זה לא מעשה קונדס ולא ונדליזם יש פה אמירה בוטה שמטרתה למחוק את הנשים מהמרחב הציבורי ולכן אני נלחמת בכך ללא פשרות ומקווה מאוד שהמשטרה תמצה את הדין עם האחראים למעשים הללו".

משטרת צניעת באר שבע3
"לא מעשה קונדס ולא ונדליזם" - אחת מהפרסומות שהושחתו

המרססים לא הסתפקו בשלטי פרסומת ורססו גם מספרות ובתי עסק שבחלונות הראווה שלהם נטלו פוסטרים של נשים. הנזק של בעלי העסקים וחברות הפרסום נאמד בכמה עשרות אלפי שקלים. חוקרי משטרת באר שבע עצרו חשוד במעשה שטען שמדובר בתמונות לא צנועות ולכן ריסס אותן. במשטרה בודקים חשד שעוד חשודים היו מעורבים בריסוס התמונות.