לאחר שבועות ארוכים של משא ומתן לשחרורן של ארבע הצעירות הישראליות העצורות בוארנה מזה כחודשיים וחצי, היום שוחררו הארבע ומחר צפויות לשוב לישראל במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים. לבקשת עורכי דינן, התביעה במשפט הסתפקה בחודשי המאסר שישבו הצעירות בבית המעצר, ובנוסף הן ישלמו קנס כספי שינוע בין עשרות למאות אלפי דולרים. דבר המשא ומתן החשאי בין הצדדים פורסם אתמול לראשונה ב-mako.

ארבע הצעירות הן בת אל פרץ (22) מבני ברק, רבקה זוארץ (20) מראשון לציון, אדל צורף (20) מהרצליה וצופיה יהודה (21) מנתניה. ל-mako נודע כי גורם פוליטי בכיר ישראל התערב למען הבנות וגרם לשלטונות בבולגריה להתרכך ולהבין שלא מדובר בסוחרות סמים אלא בצעירות תמימות שהונו אותן.

"אני שמחה שיצאתי סוף סוף מהכלא, השתגעתי שם. זה היה מטורף, לא יודעת איך אני והחברות שלי שרדנו", סיפרה אחת הצעירות, רבקה זוארץ בשיחה עם משפחתה, "סבלנו מאוד, ניצלו את זה שאנחנו תמימות. מודה לכל האנשים שעזרנו לנו להשתחרר".

לאתר חדשות בזמן הוסיפה זוארץ כי "בינתיים אנחנו עדיין בווארנה אבל העיקר שיצאנו מהכלא ואנחנו כבר לא במעצר. לראות סוף סוף עולם זה הזוי".

י', שעל פי החשד היה זה שמכר את הגת לבנות אמר בראיון בלעדי ל-mako בחודש שעבר כי "הן לא תמימות כמו שהן טוענות, הן ביקשו להעביר את הגת לבולגריה ואני בסך הכול עזרתי להן להגיע לזה כי הן רצו להרוויח כסף. הן ילדות גדולות שידעו מה הן עושות.כמה מהן עשו הברחות בעבר, הן תכננו למכור את הגת למישהו בבולגריה. אחת מהן חייבת לי עוד 7,000 שקל. מאחל להן בריאות".

הגת שניסו הבנות להבריח
הגת שנמצא במזוודה של הבנות