השבוע הייתה אמורה שרית פפטא, שמתה בהודו לפני ארבע שנים בנסיבות שלא התבררו עד היום, לחגוג יום הולדת 27. הוריה, חיים ואירית, הגיעו לבית העלמין בפתח תקווה להדליק נר נשמה, לשטוף בבקבוק מים את המצבה המאובקת, לספר לבתם על המאבק שלהם להגיע לחקר האמת – ולהבטיח לה שהם לא ישקטו ולא ינוחו עד שיידעו מה גרם למותה.

כמה ימים לפני הולדתה של שרית ז"ל נפגשו הוריה עם עו"ד, ד"ר שרון טויס המייצג אותם בתיק ונדהמו לשמוע ממנו כי על פי דו"ח הנתיחה במומבאי, בתם מתה מחנק שנגרם לה בידי אדם תוך כדי קיום יחסי מין - אם באמצעות כף יד או באמצעות כרית.

"כל הזמן סיפרו לנו, וזו הייתה גם הגרסה של החבר ושל החבר שלו, שהיא מתה בגלל פסטה שהיא אכלה כמה שעות לפני כן. עכשיו מתברר שזה ממש לא נכון, שהיה פה מוות שלא קשור לאוכל אלא לחנק שגרם למותה", ציין האב חיים.

הממצאים הנחשפים כאן לראשונה מטלטלים מאוד והגיעו לאחרונה גם לבכירי המכון לרפואה משפטית באבו כביר, שהחליטו לאחר התלבטות רבה לכתוב דו"ח לפיו סיבת המוות היא אכן חנק – כאשר לא ברור מה או מי גרמו לו. בעקבות חוות הדעת הזו החליטו באחרונה בפרקליטות מחוז מרכז לסגור את תיק החקירה מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה.

כזכור, פפטא נסעה בפברואר 2017 לטיול בהודו עם החבר נ' וחברו ר'. ב-13 במרץ חזרו השלושה מארוחת ערב להוסטל 'קומאר' שבמומבאי. פפטא הספיקה להתכתב עם אימא שלה ועם ידיד בוואטסאפ, ועד כמה שידוע לחוקרים קצת לפני חצות יצאה מהמקלחת, חזרה למיטה - וכמה דקות לאחר מכן מצאה את מותה.

לפי החשדות, מתה פפטא תוך כדי קיום יחסי מין עם החבר. נ' וחברו ר' נחקרו בתחנת משטרת מומבאי ותושאלו גם בשובם לארץ במשטרת פתח תקווה. נ' נחקר גם ביחידה המרכזית של משטרת מרחב השרון בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

"מעל ארבע וחצי שנים אנחנו נלחמים כדי להגיע לאמת, להבין מה גרם לבת היקרה שלנו למות בנסיבות טרגיות, לדעת מה קרה באותו הלילה הגורלי ומי גרם למותה", אומר האב חיים בנימה של כאב, "אנחנו נמשיך את המאבק עד שנגלה את האמת. הבת שלנו יצאה לטיול בהודו בריאה ושלמה וחזרה לצערי בתוך ארון מתים. מההתחלה היה ברור לנו שהיא לא מתה באופן טבעי, היינו צריכים מיד עם נחיתת הגופה של שרית בארץ לדרוש את נתיחתה באבו כביר או לאחר מכן אפילו להוציא את גופתה מהקבר. למרות שלא עשינו את זה, הממצאים הם חד משמעיים וברור שמישהו גרם למותה. השאלה האם היא זה נעשה בכוונה או לא".

שרית פפטא ואביה חיים (צילום: צילום פרטי)
שרית ז"ל עם אביה | צילום: צילום פרטי

באמצעות עו"ד, ד"ר שרון טויס שכרו ההורים את שירותיו של פרופסור יהודה היס, שניהל במשך שנים רבות את המכון לרפואה משפטית באבו כביר. פרופסור היס קיבל בימים האחרונים גישה לכל המסמכים הנוגעים לממצאי נתיחתה של שרית בבית החולים בהודו וכן לדו"ח של רופאי אבו כביר, ותוך כמה שבועות הוא אמור למסור חוות דעת בעניין. בהמשך מתכננים ההורים להגיש ערעור על ההחלטה לסגור את תיק החקירה ולדרוש שהתיק ייפתח מחדש. "יש יותר מדי חורים בתיק הזה", טוען האב חיים, "אנחנו דורשים לפתוח את התיק מחדש ולבדוק את הראיות לעומק, כולל ממצאי הנתיחה בהודו שנעשו בזמן אמת ולהעמיד לדין את מי שאחראי למות בתנו האהובה והיקרה".

השבוע כתב האב פוסט מרגש לרגל יום הולדתה של בתו שחל השבוע: "אני תוהה מה קרה לך באותו הלילה. למה זה קרה? איך זה קרה? את בליבנו תמיד ועדיין מנסים לדעת מה את האמת", כתב, "שתדעי שלא שכחנו אותך. תבקשי למעלה שהאמת תצא לאור ושתוכלי להיות שקטה".