אלימות כלפי נשים חוצה מדינות, תרבויות, מצבים סוציואקונומיים וגילים. גם כשהאישה מצליחה להיחלץ מהבור, הרבה פעמים העבר ממשיך לרדוף אותה. זה בדיוק מה שקרה לרוז מארי קאונטס, שורדת אלימות, שעבדה כקופאית בסניף של רשת מרכולים אמריקאית בשם Sheetz.

קאונטס ספגה מכות מבעלה לשעבר על בסיס קבוע, כשבאחד מאירועי האלימות הקשים הוא נגח עם מצחו בפה שלה בעוצמה שגרמה לשיניה הקדמיות להישבר. האירוע השאיר את קאונטס ללא שיניים, ואחרי שנפרדה מהאקס היא ניסתה להמשיך בחייה. היא מצאה עבודה במרכול בעיר באוהיו שבה היא מתגוררת. לאחר חודש זימן אותה מנהל החנות והודיע לה שהיא "עוברת על מדיניות החיוכים של החברה". על פי המדיניות, כך התברר לה, החברה "לא מאפשרת לאנשים עם שיניים חסרות, שבורות או בצבע שאינו בהיר", לעבוד במקום. לקאונטס נאמר שהיא לא תוכל המשיל שם "עד שלא תתקן את החיוך שלה" – כלומר תעבור השתלת שיניים או תתקין שיניים תותבות, תהליך יקר שעשוי לקחת גם תשעה חודשים.

החברה שמבקשת מהעובדות והעובדים שלה להראות חיוך מושלם היא בעלת 650 סניפים ברחבי ארה"ב, ומצהירה באופן גלוי שזו המדיניות שלה. לטענתם, החיוך של העובדים בזמן האינטראקציה עם הלקוחות תורם לתחושת הכנסת האורחים והחום שהרשת מעוניינת להעביר.

קאונטס שיתפה את הסיפור בעמוד הפייסבוק שלה. "ביקשו ממני להגיע למשרד. הייתי בלחץ כי עבדתי במקום רק חודש", כתבה. "כשנכנסתי למשרד המנהל הראה לי את עמוד המדיניות והצביע על המקום שמתייחס להופעה של העובדים. נאמר שם שעובדי החברה צריכים לקבל את הלקוחות עם חיוך מקסים וחם. אם את עובדת החברה ואת שוברת שן, לדוגמא, יש לך 90 יום לתקן אותה".

 

 

בשיחה עם המנהל, שהוקלטה בחשאי והודלפה ברשתות החברתיות, נראה כי בתחילת השיחה הוא ניסה להראות מעט התחשבות במצבה, לאחר שהבהירה לו שהיא בקרוב מקבלת סט שיניים עליונות. רק שאז הוא ביקש ממנה "איזה מכתב או משהו שמראה את התוכנית, משך הזמן והעלויות". קאונטס הסבירה שהשיניים העליונות מוכנות ושיש לה פגישה לשיניים התחתונות בהמשך החודש. היא גם הבהירה שהביטוח שלה לא ישלם על שיניים זמניות, לכן התהליך ייקח כמה וכמה חודשים. "אז תשעה חודשים בסך הכל?", שאל אותה המנהל בשיחה המוקלטת, "אז את בטח מבינה שזה לא אפשרי".

"אם ההופעה שלי בעבודה לא מספיקה, והיעילות שלי נמדדת לפי המראה", ציינה קאונטס בפוסט, "אז זו לא חברה שאני רוצה להיות בה. לאנשים בחברה הזאת אין מושג מה עברתי. האקס שלי נגח לי בפה בגלל ששכחתי לכבות את האור במסדרון. זה לא שאני איזו מכורה לסמים שאיבדה את השיניים. אני לא צריכה להצדיק את עצמי בגלל המראה שלי, היכולות שלי במקום העבודה מספיקות. אני מאוד נחמדה ללקוחות". בפוסט ציינה קאונטס כי מדובר באפליה קשה: "מי הם שיחליטו מה זה יופי? אני עוזבת את העבודה שוב בהרגשה שאני לא מספיק טובה".