יוסי מרלינג, ישראלי (46) תושב חיפה במקור, מתגורר בעשור האחרון בתאילנד. לפני כתשע שנים הכיר את אשתו, דוסאני (42), שהחלה בתהליך גיור ובעוד כחודש (1 באפריל) היו אמורים להתחתן באולם באחד מבתי המלון בחיפה לאחר שכבר ערכו טקס נישואין בתאילנד.

אך כמו רבים ברחבי העולם, מגפת הקורונה שיבשה גם להם את התוכניות. "בגלל שחברים ובני משפחה לא יכלו להגיע לחתונה בתאילנד החלטנו לערוך חתונה גדולה בבית מלון בחיפה", אומר מרלינג בשיחה עם mako, "הזמנו מלון, מאות אורחים בהם חברים, בני משפחה, ראשי רשויות ואישי ציבור. שילמנו לספקים. התרגשנו מאוד לקראת החתונה בארץ".

לדבריו, בגלל האזהרות של משרד הבריאות בשבוע שעבר, שהפכו היום לאזהרות מסע רשמיות של משרד החוץ, הוא נאלץ לבטל את החגיגה. "הפחידו את כולם למרות שיחסית למספר התושבים בתאילנד  נדבקו במחלה לא יותר מ-35 תאילנדים, שזה מספר זניח מאוד למספר התושבים במדינה. ביטלנו את הטיסות וגם הספקים לא כל כך רואים את זה בעין יפה אבל אין לנו ברירה".

"בגלל כל הפאניקה משרד הבריאות סגר את מדינת ישראל בפני תאילנדים, יפנים וקוריאניים בלי שום סיבה ממשית. מילא, שזה יפגע לאחר מכן ביחסי החוץ בין ישראל לאותן מדינות אבל זה גם פוגע באנשים כמוני ובאזרחים תאילנדים שלא נושאים את הנגיף וסתם יוצרים בהלה גדולה בציבור".

כעת, עסוק מרלינג, עו"ד במקצועו, בדין ודברים עם הספקים ומקווה לקבוע תאריך חדש לחתונה בקרוב. "חבל שמישהו איבד פרופורציות, התקשורת בישראל עשתה שטיפת מוח לציבור", הוא מוסיף, "נחכה שהכול יירגע ונערוך חתונה גדולה ושמחה בישראל".