בעקבות תחקיר מגזין סוף השבוע של mako נעצר ברביעי האחרון דקל ששונקר לאחר שארבע נשים הגישו נגדו תלונות על עבירות מין, הספקת סמים והפצת מחלה ביודעין. הבוקר הוארך מעצרו של ששונקר בשמונה ימים.

במהלך סוף השבוע האחרון יצרו קשר עם חוקרי המשטרה חמש נשים נוספות שדיווחו כי נפגעו ע"י ששונקר, חלקן צפויות להגיש תלונה עוד היום. זאת בנוסף לארבע נשים שכבר העידו במשטרה כנגד ששונקר בשבוע שעבר. משטרת מרחב לכיש הקימה צוות חקירה מיוחד לאירוע בעקבות התחקיר. 

"אני עם דמעות בעיינים", מספרת דנה (שם בדוי), אחת מנפגעותיו. "אני מרגישה שהוא סוף סוף יקבל את מה שמגיע לו. הבן אדם אנס אותי בלי רחמים, ולא רק אותי. בנות, תתלוננו כדי שהוא לא יראה יותר אור יום".

כזכור, בספטמבר 2015 חשפה המשטרה כי בידיה עשר תלונות כנגד ששונקר, שש שהגישו נשים וארבע שהוגשו על ידי גברים. ששונקר נעצר בחשד לניסיון תקיפה, קבלת דבר במרמה, התחזות, בעילה במרמה, זיוף, בעילה שלא בהסכמה חופשית ועשיית מעשה העלול להפיץ מחלה בזדון. העבירה החמורה ביותר שיוחסה לו הייתה הסתרת מחלתו ממספר גברים, נשים וקטינה אחת שקיים איתם יחסי מין לא מוגנים תוך שהוא מתחזה לסוכן סמוי של המשטרה ולאיש עסקים מחו"ל. על פי כתב האישום שהוגש ב-24.9.15, ששונקר המשיך לקיים יחסי מין לא מוגנים לאחר שמספר רופאים הבהירו לו כי הוא נשא HIV. בכתב האישום נטען כי הסתיר את מחלתו משלוש נשים שקיים איתן יחסי מין; אחת מהן, אז בת 24, נבדקה וגילתה שאכן נדבקה מששונקר.

חמישה ימים לאחר הגשת כתב האישום ב-2015 חתמה הפרקליטות עם ששונקר על הסדר טיעון. במסגרת ההסדר הורשע ששונקר בשלוש עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה ועוד עבירה של ניסיון תקיפה. הוא ריצה  עונש מאסר לאורך חמש שנים ושבעה חודשים ושילם פיצוי כספי לנפגעות - 10,000 שקלים לצעירה שנדבקה במחלה ו-1,500 שקלים לכל אחת מהנפגעות האחרות.

צוות החקירה המשיך לאורך סוף השבוע לאסוף ראיות וממצאים נוספים, שחיזקו את החשדות המיוחסות לחשוד, וכאמור מעצרו הוארך לפני זמן קצר בבימ"ש השלום עד ליום ראשון הבא. צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב לכיש קורא לנפגעים ונפגעות נוספים ליצור עימם קשר בקו הטלפון הייעודי שמספרו 053-4918183.