בערב שישי חוף בוגרשוב בתל אביב המה אדם. נשים שהשתזפו על החול סיפרו כי גבר, שנראה בשנות החמישים לחייו, התקרב אליהן כשהוא מחזיק בידו טלפון סלולרי – והחל לצלם את גופן, בדגש על איזור הישבן והחזה.

גלי (שם בדוי), שהייתה עדת ראייה למקרה, סיפרה ל-mako שהגבר נצמד אל הנשים. "הוא היה ממש קרוב אליהן, מרחק אפס. הנשים שכבו והשתזפו והוא צילם להן את הישבן, החזה והפנים. הן ביקשו ממנו להפסיק אבל הוא המשיך. כמה גברים שהיו שם ניסו לעזור ולגרש אותו, והוא התחיל להשתולל ולהתעצבן".

הנשים, סיפרה גלי, דרשו מהגבר הזר למחוק את התמונות שלהן מהטלפון שלו. "הוא סירב וטען שזו מדינה דמוקרטית, שמותר לו לעשות מה שהוא רוצה, שהוא לא מבין רוצים ממנו ושמדובר בחופש הביטוי. הוא היה מאוד עצבני וירק לעבר הבנות שהעזו להתעמת עימו".

גבר בחוף בוגרשוב (צילום:  )
המטריד, בפי שצילמה אותו אחת מהמתרחצות | צילום:

אחת הנשים שצולמו סיפרה: "הוא התקרב אליי עד לפנים וצילם לי את הישבן והחזה. זו הייתה הטרדה מינית, תחושה ממש לא נעימה. ביקשתי שיפסיק אבל הוא המשיך, אז עברתי למקום אחר בחוף". "בפעם הבאה הוא עשוי לצלם קטינות ואולי הוא יפיץ תמונות שלהן באתרים, זה דבר מסוכן", הוסיפה גלי.

הרוחצות הזעיקו למקום את המשטרה, ושוטרים שהגיעו לחוף תשאלו את הנוכחים בנוגע למקרה. הנשים ביקשו מהשוטרים שיורו לגבר למחוק את התמונות מחשש שהוא יפיץ אותן ויפגע בפרטיותן, אבל השוטרים הסבירו שאין להם אפשרות לעשות זאת ללא חקירה. הם ביקשו מהגבר להתלוות אליהם והוא שוחרר בתום החקירה.

לפניית mako הסבירו גורמים במשטרה כי צילום בחוף ציבורי אינו מהווה עבירה על החוק, אבל אם מדובר בצילום מטווח קרוב של נשים ללא רשותן תוך התמקדות באיברי גוף, הרי שקיים חשד להטרדה מינית. "אנחנו מזמינים את הבנות להגיש תלונות במשטרה ונטפל בנושא במלוא חומרת הדין", ציינו במשטרה.