זה היה אמור להיות אירוע מרגש והיסטורי עבור נשים באיראן בכלל ועבור המתאגרפת סדאף קהאדם בפרט. לפני כשבועיים הפכה קהאדם לאישה האיראנית הראשונה שהשתתפה בתחרות ארגוף רשמית. אם לא די בכך, קהאדם השתתפה בתחרות שנערכה בצרפת וניצחה. 

"חלמתי על הרגע הזה ועל הקרב הראשון שלי וקיוויתי לעשות את הטוב ביותר" אמרה בראיון, "ואני מאוד מקווה להמשיך ולהתקדם עם החלום שלי ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר של אגרוף ולבנות לעצמי שם בינלאומי".

אלא שעם סוף התחרות גילתה המתאגרפת בת ה-24 שהיא אינה יכולה לשוב למולדתה מאחר וממתין לה שם צו מעצר ממשלתי על שלא לבשה חיג'אב במהלך התחרות.

View this post on Instagram

A post shared by Sadaf Khadem (@s_khadem) on

המתאגרפת בת ה-24 מתאמנת בענף כבר שנים רבות, אלא שבאיראן המתקנים הציבוריים לאגרוף מיועדים לגברים בלבד והיא נאלצה, שנים רבות, להתאמן עם מאמן פרטי. לפני מספר חודשים נסעה לצרפת כדי להתאמן עם מאמן איראני שחי ועובד שם לאחר שאיגוד האגרוף האיראני הודיעה לה שאסור לה להתאמן עם גברים. 

עכשיו, אחרי הניצחון הגדול שהיה אמור להיות רגע היסטורי ומרגש בחייה, מצאה את עצמה קהאדם מבקשת מקלט בצרפת, ללא יכולת לחזור למשפחתה, וכל זה בגלל החוק האיראני שמכתיב לנשים כיצד להתלבש בפומבי.

איגוד האגרוף הלאומי של איראן סרב לגבות את הספורטאית והוציא הודעה רשמית שאומרת כי "בעיני הפדרציה כל הפעילויות שלה הן מעשה פרטי". 

View this post on Instagram

A post shared by Sadaf Khadem (@s_khadem) on