הצעירה הבריטית שעומדת במרכז פרשת המין בקפריסין תקבל בימים הקרובים מכתב תמיכה מנשים ישראליות. הנשים, שאינן פועלות תחת ארגון מסוים, מבקשות להביע סולידריות עם הבריטית ואהדה למצב הקשה שבו היא נתונה.

את כתיבת המכתב יזמה הילה סלומון, קופרייטרית בת 27, שהזדעזעה עמוקות מהפרשה. "לפני שבועיים, כשהפרשה הייתה מאוד חמה, החלטתי שאני רוצה לפנות אל הצעירה ולתמוך בה במידת האפשר",היא מספרת ל-mako.

"היה לי מאוד קשה עם כל השתלשלות האירועים, ומעבר לעניין המשפטי, הבחורה נמצאת בסיטואציה בה סרטונים אינטימיים שלה, עירומה, מקוללת ומושפלת מופצים בכל העולם ומועברים בין אלפי גברים. זאת כשלעצמה התמודדות מאוד קשה ומעוררת חרדה שאני כאישה יכולה מאוד להזדהות איתה. בנוסף, כישראלית זה מאוד כאב לי שכך אנחנו מצטיירים ורציתי להוציא מכאן קול אחר".

סלומון העלתה את הרעיון באחת מהקבוצות הפמיניסטיות ברשת, שאלה את הנשים אם תהיינה מעוניינות לחתום על מכתב כזה וקיבלה מאות תגובות של גולשות שביקשו לצרף את חתימתן. במכתב, המנוסח בעברית ובאנגלית, כתוב כך:

אנו, קבוצת נשים פרטיות מישראל, רוצות להביע סולידריות עם המצב בו את נתונה.
אנו מבינות את הסיטואציה אליה נקלעת, ומביעות צער עמוק על החוויה הקשה שעברת ועודך עוברת.

אנו מאחלות לך אהבה, ריפוי, וחוזק נפשי ורגשי להמשיך בהתמודדות שלך, והרבה ימים יפים וטובים.
שולחות לך חיבוקים חמים"

פרשת האונס בקפריסין
צילום: צילום מסך מחדשות 12

בין מאות התגובות האוהדות, קיבלה סלומון גם כמה תגובות בודדות של נשים שתהו מדוע היא בוחרת להביע תמיכה בבריטית שחזרה בה מהודאתה. "אני מבינה את ההסתייגות, הסיטואציה היא מורכבת", הוסיפה סלומון, "גם לי קשה עם תלונת השווא ולכן אין במכתב משום הצדקה או הסכמה ובכוונה המכתב לא נכנס לפרטי המקרה אלא רק מביע תמיכה במצבה".

בימים הקרובים, לאחר שתשלים את איסוף החתימות על המכתב, תעביר אותו סלומון לבריטית._OBJ