זמרת הליווי של להקת טיפקס, דניאל סאן קריאף, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט המתאר מקרה של הטרדה מינית שעברה על ידי שדר רדיו בתאגיד כאן, כשהגיעה עם הלהקה להופיע בתכניתו.

בפוסט היא מתארת כיצד השדרן התייחס אליה בצורה לא נעימה עוד טרם השידור, וכיצד עם סיום השידור הוא נגע בשפתיה מול כולם – ואז גם הזמין אותה לקפה. "השדרן המשיך ופנה אליי כשכולם אוספים ציוד מסביב, 'יש לך לכלוך מהאודם'. עוד לפני שקלטתי מה קורה הוא נגע בשפתיים שלי עם האצבע שלו", כתבה.

 

בחיים ממש חשוב לשים אור על הדברים הטובים. חשוב לא פחות לא לנפנף דברים לא נעימים בלשון המעטה וגם עליהם לשים אור. להתפתח...

Posted by ‎Daniel Sun Krief דניאל סאן קריאף‎ on Saturday, January 11, 2020

 

"כל הסופש הרגשתי נורא, שפתיים זה דבר אינטימי מאוד. אתה מארח אנשים אצלך שבאים להרים לך בתכנית, באנו לאולפן שלך, הקדשתי מזמני, אני במגרש הביתי שלך. אולי אני יפה ומוכשרת ומושכת אז תבוא ותיקח בכוח?", כתבה קריאף בפוסט שלה. "לא ראוי שדבר כזה יקרה בתחנת רדיו, בטח לא בתחנה ממשלתית שאמורה לתת במה ופרנסה לאנשים טובים, ולא ראוי שזה יקרה בכלל".

קריאף כתבה שהיא בוחרת שלא לפרסם את שמו של השדר כדי להימנע מלהכפישו, אך ציינה כי הגישה עליו תלונה כבר בחודש אוקטובר, והיא מתפלאת שהוא לא הושעה עדיין מהתפקיד. "בת של חברה שלי שמעה אותי מדברת על המקרה שלי ולא הפסיקה להסתקרן, להתבלבל ולא להבין איך הוא ממשיך לשבת בכסא שלו בשידור, ולא ידעתי מה לענות", כתבה. "באותו הרגע החלטתי שאני מספרת את זה פה. שהילדה הזו תבין טוב טוב שדברים כאלו צריכים להישמע. זו הדוגמא שהייתי חייבת לתת".

תגובת תאגיד כאן: "הנושא נמצא בבדיקה ומטופל על פי הנהלים המקובלים בשירות הציבורי".