מפקד משטרה ממרכז הארץ שלח לשוטרת תחת פיקודו הודעות מיניות, נשפט ונדון לעונש קל ביותר: נזיפה חמורה והורדה בדרגה לחודש בלבד.

א, מפקד משטרה בדרגת רס"מ המשרת מזה כ-20 שנה במשטרת ישראל, ניהל רומן עם שוטרת הפקודה לו בניגוד לנהלי המשטרה האוסרים זאת ושלח אליה עשרות הודעות ותמונות בעלות אופי מיני. באחד המקרים שלח לשוטרת הודעת וואטסאפ ובה תמונה של בחורה מחזיקה בבננה וכתב: "כזה את אוהבת"; במקרה אחר תיעד את השוטרת מודדת בגדים בתא הלבשה ושלח את התמונות לאחותה.

לפני כשנה הגיעה למחלקה לחקירות שוטרים תלונה אנונימית ולאחר חקירה קצרה התברר כי הרומן החל בעת שא' מונה לפקד על היחידה. מח"ש פתחה בחקירה אך החליטה להעביר את הטיפול בפרשה ליחידת המשמעת של משטרת ישראל - שהגישה כתב אישום לבית הדין למשמעת בגין עבירה של התנהגות בלתי הולמת. המפקד הושעה מתפקידו עד לסיום ההליך המשפטי.

במהלך המשפט טען התובע כי מדובר במקרה חמור של מפקד שקיים יחסים רומנטיים עם שוטרת שהיתה תחת פיקודו. מנגד, טען הסניגור כי על אף שא' ניהל יחסים עם השוטרת, הוא הואשם בעבירה קלה יחסית של התנהגות בלתי הולמת ולא בעבירה של הטרדה מינית. לדבריו, בעקבות המקרה מצבו הכלכלי של השוטר הורע, שכן הוא קיבל משכורת חלקית בלבד. הוא ביקש שלא להחמיר עם מרשו ולהחזירו לתפקידו. במקביל הביע המפקד צער על המקרה.

במהלך המשפט העידו שלושה שוטרים וקצינים לטובת השוטר, ואמרו כי מדובר בשוטר מצטיין ש"נתן את חייו למען המשטרה". הם הוסיפו כי יהיו מוכנים לקבל אותו בזרועות פתוחות ליחידות שעליהן הם מפקדים. לאחר הטיעונים הגיעו התובע והסניגור לעסקת טיעון, לפיה ייגזרו על א' עונש של נזיפה חמורה וחודש הורדה בדרגה. השופטים החליטו, לדבריהם, להתחשב בעדויות האופי ולקבל את ההסדר.