לאורך השנים סיפקו טקסי מלכת היופי ברחבי העולם לא מעט רגעים לדבר עליהם, אבל אין ספק שמה שקרה בטקס האחרון של מיס סרי לנקה בתחילת השבוע מתברג יפה כאחד התמוהים והמביכים. בטקס שנערך בקולומבו, בירת המדינה, ושודר בטלוויזיה הלאומית, זכתה צעירה בשם פושפיקה דה-סילבה (31) בתואר מלכת היופי של סרי לנקה לשנת 2021. אלא שרגע השיא הפך במהירות לאירוע ביזארי במיוחד כשמחזיקת התואר לשעבר חטפה מראשה של דה-סילבה את הכתר.

קרוליין ג'ורי (28), זוכת 2019, נטלה את המיקרופון והסבירה לקהל שיש כלל שמונע מנשים נשואות או גרושות להשתתף ולזכות בתחרות מיס סרי לנקה, וכי היא נוקטת בצעדים כדי שהכתר יעבור לסגנית שזכתה במקום השני.   

בשלב הזה צעדה ג'ורי אל עבר דה-סילבה, תלשה מראשה את כתר הזכיה והניחה אותו ראשה של סגניתה. דה-סילבה ההמומה והמושפלת נסה מהבמה בסערה. 

מאז אישרו מארגני התחרות כי גברת דה-סילבה אמנם פרודה, אך לא גרושה, וכי הפרס הוחזר לה. אלא שיש דברים שאי אפשר להחזיר, ולאחרונה פרסמה המלכה המובסת בפייסבוק את חוויותיה מהתקרית הלא נעימה, אותה כינתה "בלתי סבירה ומעליבה". 

בפוסט המפורט חשפה דה-סילבה כי עליה לטפל בפגיעת ראש שעברה בעקבות האירוע וכי היא מתכוונת לנקוט בצעדים משפטיים בגין האופן שבו התייחסו אליה. "אני עדיין לא אישה גרושה", כתבה, "כבר עשיתי את הפעולה המשפטית הנדרשת בעקבות העלבון הזה. מלכה אמיתית היא לא אישה שחוטפת כתר של אישה אחרת, אלא כזו שמעניקה לה כתר". 

המארגנים אמנם התנצלו בפני מיס סרי לנקה הנבחרת, והמנהלת הארצית של התחרות המקומית אף כינתה את האירוע כ"חרפה". ואנחנו רק תוהות - ואם היא כן הייתה גרושה?