אומרים שפורנו הוא החינוך המיני של ימינו. ילדים רבים ברחבי העולם נחפשים אליו הרבה לפני שהוריהם או מערכת החינוך מדברים איתם על מיניות בריאה ונכונה וכך דור אחרי דור מקבלים תמונה מעוותת על מין ויחסים.

אלא שקבוצה אחת של אמהות מבריטניה החליטו להילחם בפורנו בכלים שלו. אחרי שהבינו שהסיכוי שיצליחו למנוע מילדיהן לראות פורנו הוא אפסי עד לא קיים, החליטו האמהות היצירתיות לביים בעצמן את סרט הפורנו שהיו רוצות שילדיהן יראו. 

הנשים, שלכולן ילדים בגיל ההתבגרות, יצאו למסע אחרי שנחשפו והזדעדעו מהדימויים המוצגים בפורנו הרגיל שזמין היום ברשת בחינם ומגיע אפילו לטלפונים הסלולרים של הילדים.

"מצאתי את עצמי בוכה אחרי שראיתי את הסצינות שהילדים נחשפים אליהן" סיפרה שרה לואיז, אם לשישה מצפון וויילס, "אם הייתי נערה וזו היתה הפעם הראשונה שראיתי משהו על סקס, הייתי קופאת. חשבתי שאני הולכת להקיא. הבנתי שאנחנו צריכות להראות לילדים שלנו שיש משהו אחר מאשר הזוועות האלו שהם רואים באינטרנט. אם הבן שלי היה מתייחס לאישה כמו שמתייחסים בסרטים הללו הייתי מרביצה לו".

 

"מה שמציגים בפורנו זה לא נשים נורמאליות, זה לא אנשים נורמאליים ואלו לא יחסים נורמאליים" היא מוסיפה, "הילדים צריכים להבין את זה כדי לא לקבל תמונה מעוותת של העולם". קבוצת האמהות חברה לקבוצה של מומחים מתעשית הסרטים, רכשו את כל הכלים והידע שהן צריכות כדי לביים את הסרט ויצאו למסע כשהן בשליטה מלאה על התוכן - מהכתיבה של העלילה, דרך הליהוק, הבימוי ועד העריכה של הסרט. 

את המסע יוצא הדופן שלהן תיעדו בסדרה דוקומנטרית שתעלה בעוד יומיים בערוץ 4 הבריטי. "המשימה שלנו הייתה ליצור סרט שלא רק מציג פורנו ומין, אלא גם מקדם עמדות בריאות כלפי זוגיות ויחסי מין לטובת הדור הבא" אומרת לואיז. האמהות יקיימו "מסיבת צפייה" עבור בני משפחתם, חברים - והכי חשוב, הילדים שלהם.

לפי מחקרים שנעשו בעולם, רוב הילדים נחשפים לפורנו עוד לפני שהגיעו לגיל הנעורים. כ -65% מבני 15 עד 16 דיווחו כי הם צורכים פורנוגרפיה וכך גם 28% מבני 11 עד 12.