אין תמונה
קודם כל תחליטו איך אתם רוצים שהערב שלכם יישמע

עזבו את האולם, דחו את הטעימות, חכו עם ההזמנות והרגיעו את הרב. הפונקציה החשובה ביותר בחתונה, אלא אם מדובר בחתונה שלא רוקדים בה, היא ללא כל ספק הדי.ג'יי. אז נכון, אלכוהול הוא סוג של פיתרון, אבל יש גבול לכמה אפשר לרקוד עם מוזיקה גרועה, אפילו אם אתה שיכור. מצד שני, אין גבול לכמה שאפשר לרקוד, אפילו בלי חצי צ'ייסר, כשהמוזיקה מעולה.

את הדי.ג'יי צריך לבחור על פי שני קריטריונים מרכזיים. ראשית, עליו להיות מקצוען. אתם יכולים להרכיב בעצמכם את רשימת השירים לכל הערב, אבל אם הדי.ג'יי לא יֵדַע לעבור ביניהם באופן חלק ומתאים (למשל לעבור מפרודיג'י לאייל גולן זה לא ממש מוצלח), אם הוא לא ידע להכתיב את האווירה ולא ידע להוריד ולהרים כשצריך – החלק של המסיבה לא יגיע לעולם. שנית (זהירות, קלישאה), הדי.ג'יי חייב להיות בנאדם. מוכרח להיות ביניכם חיבור. הוא יכול להיות סופר מקצוען ("אחי אל תדאג, היה לי ליין קבוע באמסטרדם, ברלין, לונדון ואיביזה"), אבל אם הוא לא יתחבר אליכם ולאירוע שלכם, הוא פשוט ינגן את כל מה שעולה על רוחו. לפעמים זה יכול להתאים, בעיקר אם בחרתם לתת לו חופש מקצועי מוחלט, אבל בגדול כדאי להימנע מכך.

בנוסף, זכרו שחוץ מהחתונה שלכם, שאין דבר חשוב ממנה כמובן, הדי.ג'יי שלכם ניגן בחתונה חשובה אחרת בדיוק יום לפני, ויש לו אחת נוספת, חשובה לא פחות, יומיים אחריכם. כמובן שהתפקיד שלו הוא להגיע מוכן לכל אחת מהן ולתת את הכל, אבל התפקיד שלכם הוא להפוך את האירוע לקצת יותר מיוחד עבורו, כדי שהוא ירצה להשקיע בשבילכם במהלך הערב. וכן – תקלוט הוא עבודה שדורשת לא מעט השקעה כשעושים אותה כמו שצריך, במיוחד בחתונה, שבה הטעמים וההעדפות כל כך מגוונים.
אז איזו מוזיקה תהיה בחתונה שלכם? כמה שליטה באמת יש לכם? האם "מוזיקת חתונות" היא ז'אנר בלתי מנוצח?

מה יתנגן בחתונה שלכם

נסו להיזכר בחתונה שבה המוזיקה הייתה באמת טובה. ספק אם הצלחתם להיזכר ביותר משתיים שלוש, אבל אין ספק שאותן שתיים שלוש היו מצוינות. מה שמוכיח שלמרות הסטטיסטיקה הדלה, אם רוצים ומשקיעים – מוזיקה בלתי נשכחת זה אפשרי. את המוזיקה לחתונה צריך לבחור קודם כל על פי טעמכם האישי – אחרי הכל, אתם והחברים שלכם הם אלה שיהיו על הרחבה כל הזמן. אין סיבה שתענישו את עצמכם בשירים שעושים לכם רע, וחשוב שתרקדו לצלילים שאתם הכי אוהבים. לא כל שיר של רדיוהד יתאים אם אתם רוצים לייצר חתונה שמחה, כמובן, וזהו בדיוק התפקיד של הדי.ג'יי: לעבור אתכם על הרשימה שתכינו, ולומר לכם מה יעבוד ומה לא ממש.

אנשים רוקדים בחתונה (צילום: פוטוגנים)
כנראה שהחבר'ה האלה השכילו לבחור די.ג'יי | צילום: פוטוגנים


הדבר השני שאתם צריכים לקחת בחשבון, מעבר לגחמות המוזיקליות שלכם, הוא האורחים. אחד הדברים היפים, המרגשים והמשמחים ביותר בחתונה הוא התמהיל ההזוי והנפלא בין צעירים למבוגרים, בעיקר על הרחבה. אין סיטואציה אחרת שבה תמצאו את הסבתא של החתן מתנועעת בקצב מסחרר לצלילי אינפקטד משרום. אבל כדי להביא את סבתא ואת בני דורה למקום הזה, חשוב לפתוח את שלב הריקודים במוזיקה מתאימה. אם אתם לא מסוגלים לשמוע מזרחי, תנו למבוגרים קצת טנגו וסלסה; אם גם לא זה, אולדיז למיניהם יעשו את העבודה. משם, המעבר לדיסקו ואייטיז יהיה חלק, ואל דאגה – גם הקרחנה של הצעירים תגיע בסוף. אם הדי.ג'יי יודע את העבודה, הוא ידע להעניק לכל שכבת גיל את המוזיקה שלה בזמן המתאים, ולהשאיר את הרחבה מלאה ושמחה כל הערב.

ככה מצאנו את הדי.ג'יי שלנו

את הדי.ג'יי שלנו פגשנו די במקרה. הכל קרה בערב רגיל למדי, שהתחיל בהכנסת צ'ק למעטפה, נמשך בנסיעה של כשעה בפקקים ובדרך עפר, ואמור היה להסתיים כשעתיים לאחר מכן עם כרס מלאה, ראש סחרחר וחיפוש חניה. כל הפקטורים הנ"ל, המאפיינים חתונה סטנדרטית של חבר/ה רחוק/ה, אכן התקיימו. אבל למה שקרה במהלכה, לא היינו מוכנים. בשיר הראשון שנוגן בשלב הריקודים קמתי, שלא כהרגלי, במחשבה לנצל את רגעי החסד המועטים של מוזיקה טובה בחתונה. אחרי השיר השלישי, לטובתו אף ויתרתי על מסע מענג בשדרות הקינוחים, הודעתי לכלה המיועדת: "תקשיבי, מצאנו די.ג'יי".

ואלס (צילום: Nadezhda Kulagina, Istock)
בשאיפה לא תוכלו לעמוד על הרגליים בסוף הערב | צילום: Nadezhda Kulagina, Istock

 המשימה לא הייתה פשוטה כלל. לאחר שהדי.ג'יי המיועד דיווח שהוא לא יהיה בארץ ביום החתונה שלנו, הוא שלח אותנו אל הדי.ג'יי שתקלט בחתונה שלו. וככה הגענו אל הדי.ג'יי המיועד האמיתי, והוא שלח אותנו הביתה עם שיעורי בית: הכנת רשימה ארוכה ככל האפשר של שירים שאנחנו אוהבים מכל הז'אנרים. זאת הזדמנות מצוינת לחזור למוזיקה האהובה עליכם מתקופות שונות בחיים, ועל הדרך אתם עשויים לגלות דבר או שניים שלא ידעתם על בן/בת הזוג. במקרה הגרוע, תוכלו לטייל קצת אל מחוזות העבר. במקרה הטוב ביותר, יכאבו לכם הרגליים במשך ימים ארוכים אחרי האירוע.