1. זו לא קלישאה: יהלומים הם אכן לנצח

יהלומים עוברים במשך דורות מאם לבת. אנחנו אף פעם לא באמת הבעלים על תכשיט היהלום שלנו, אנחנו רק נהנים ממנו לתקופת מה לפני שהוא עובר הלאה, ויש אנשים שאפילו רוכשים יהלומים למטרות השקעה. כך או אחרת, בכל תקציב שאותו מייעדים לרכישת טבעת יהלום - רכשו אותו עם תעודה גמולוגית לגיטימית ובינלאומית ידועה.

התעודה המומלצת הוותיקה המקצועית המוכרת והמוערכת ביותר בעולם הינה תעודת GIA האמריקאית. עם תעודת GIA אתם תהיו בטוחים שהיהלום שקניתם הוא אמיתי - ולא סינטטי, שהצבע, הניקיון והחיתוך שלו מתועדים במדוייק וחשוב לא פחות: שהיהלום החדש הוא לא יהלום דמים ומגיע ממכרות לגיטימיים בעולם ובפיקוח בין לאומי מחמיר.

Roni N. Jewellery, רוני נמדר
Roni N. Jewellery, רוני נמדר

2. התאימו את עיצוב הטבעת לאורח החיים

טבעת יהלום היא כזו שתרצו לענוד כל העת, לכן חשוב שהיא תתאים על האצבע מבחינת המידה אבל לא פחות חשוב מכך: שתתאים למי שעונדת אותו. 

עיצוב טבעת שכולה משובצת יהלומים יכול להתאים לאישה אחת, בעוד שחברתה תעדיף טבעת סולידית יותר. טבעת היהלומים צריכה להיות כזו ש״תעבוד״ ותהיה נוחה ונוכחת בכל לוק לאורך היום. אם זה ג'ינס וטי שירט או עם שמלת ערב.

3.  בדיקת איכות היהלום על פי The 4 C's

משאבים עצומים הושקעו ומושקעים לאורך השנים בחקר היהלום ומדובר במדע של ממש. ובכל זאת, על קצה המזלג, איכות היהלום נמדדת על פי 4 פרמטרים בינלאומיים הנקראים The 4 C's (ארבעת ה-C), והם גם קובעים את מחיר היהלום:

Color: יהלומים חסרי צבע נקראים יהלומים לבנים ונחשבים לטובים יותר בסקאלת צבעי היהלומים שנעים בין לבן לחום. ככל שהיהלום לבן יותר כך נחשב צבעו לאיכותי יותר. סקאלת היהלומים הלבנים נעה בין הצבעים D-H, והחל מהצבע I ועד הצבע P - מדובר ביהלומים בגוונים שונים של חום.

Roni N. Jewellery, רוני נמדר
Roni N. Jewellery, רוני נמדר

Clarity: פרמטר המתייחס לנקיון היהלום. ברוב המוחלט של היהלומים בעולם קיימים מינרלים וקריסטלים טבעיים המשפיעים על נקיונו של היהלום. ביהלומים הנקיים יותר יהיו פחות, ובנקיים לחלוטין לא יראו שום קריסטלים או מינרלים.

יהלומים נקיים  נעים בין רמת נקיון VVS -SI1, כאשר יהלום ללא רבב נקרא יהלום internally flawless ומצויין בתעודה הגמולוגית כ -IF.

Carat - משקל היהלום. ככל שהיהלום גדול יותר - כך משקלו בקראטים גבוהה יותר.

Cut - חיתוך היהלום המשפיע על הפרופורציות של היהלום, על רמת הגימור שלו ועל האופן בו היהלום מנצנץ באור. אידיאל חיתוך יהלום לפי פרמטרים בתעודת GIA הינו excellence.

4. לבדוק האם היהלום "מטופל"

חשוב לשאול בעת רכישת תכשיט היהלום האם מדובר ביהלום "מטופל". יהלומים "מטופלים", הינם יהלומים שעברו טיפול ניקוי פגמים שהביא לשינויי צבע לצבע לבן יותר בתהליך מעבדה  כימי או בתהליך חימום ״המטפל" בניקיון היהלום במטרה להביאו לרמת נקיון גבוהה יותר. יהלומים מטופלים אינם טבעיים, הם עברו תהליך מלאכותי בכדי לשפר את רמות איכותם  והם משמעותית זולים יותר. בתעודת GIA יצויין שהיהלום הינו מטופל בהערות התעודה.

Roni N. Jewellery, רוני נמדר
Roni N. Jewellery, רוני נמדר

5. לכו עם הלב

עבורי עיצוב טבעות יהלומים הוא עולם ומלואו והבחירה שלכם בטבעת המושלמת היא לגמרי סובייקטיבית ואמוציונלית - לכו עם ראש פתוח, הרגישו את הטבעת על האצבע, התאהבו ביהלום שלכם - זה שבניצוצו המיוחד מדבר אליכם ובעיצוב המיוחד שנכון לכם. לכל עיצוב יש סיפור שיקשר בקשר ישיר למאורע המיוחד בחייכם, זה שמוביל אתכם לרכישת טבעת יהלום.

אם זה יום נישואין, אירוסין , לידה או יום הולדת - יהלום לאורך ההיסטוריה נודע כמתנת האהבה האולטימטיבית. יהלום נודע ככזה שמצית אהבה בלבבות וסמל האהבה הניצחית  - וטבעת היהלום  החדשה שלכם לעולם תהייה מזכרת מאותו זיכרון אהבה מיוחד בחייכם -לכם יוותר רק להתאהב בטבעת האחת.

לעמוד הפייסבוק של רוני נמדר