חתונה בניו יורק (צילום: Spencer Platt, GettyImages IL)
חתונה ניו יורק סטייל. יותר קטן, יותר צנוע | צילום: Spencer Platt, GettyImages IL

צנוע יותר, קלאסי יותר, מהנה יותר. זאת הבשורה בתחום החתונות שמגיעה מניו יורק. מתברר שאנשי התפוח הגדול מאסו בזיקוקים, מרכבות רומנטיות עולות באש ועוד מיני אטרקציות שעולות הרבה יותר משהכיס מוכן ומסוגל לשלם, בטח כשמשבר כלכלי לאומי נופל עליך. כעת מבקשים הניו יורקים לחזור לשורשים: כלה בלבן, חתן בשחור וערימה של אורחים שבאים לשמוח מבלי לדאוג שמשהו יישבר.

"ניו יורק היא ציפור מוזרה: מחד, היא הראשונה שמבשרת על הטרנדים החמים והחדשים, אך בסופו של דבר, הניו יורקים מעדיפים להישאר קלאסיים", אומרת ג'ולי ריימונדי, עורכת ראשית של המגזין brides.com. מתברר כי המתחתנים הניו יורקים החליטו שאין שום צורך להתפאר בשנדלירים מוזהבים עתירי יהלומים ובופה שמציע ארוחות גורמה. "עכשיו העניין הוא בלגרום לאורחים להרגיש בנוח. כך שהטרנדים החדשים נוגעים בפריטים הקלאסיים". מוסיפה ריימונדי, שסקרה את החדשות העיקריות בתחום החתונות במספר ערים מרכזיות בארצות הברית. ובזמן שבלוס אנג'לס מתחתנים אה-לה אייטיז עם סושי בר מפנק ושמלות ניאון לשושבינות, והמתחתנים באטלנטה משקיעים בארוחות גורמה ועוגות מהונדסות, הרי שבניו יורק מעדיפה את זה נטורל. הנה כמה טרנדים טריים.

רק לא סטרפלס
מן הידועות שחתונה היא לא חתונה ללא שמלה. וחתן. בדיוק בסדר הזה. כעת, מסתמן כי הכלות הניו יורקיות נוטשות את שמלת הסטרפלס לטובת כל דבר אחר. ולא רק בגלל שמדובר בחתונות סתיו על רקע עלי השכלת, הנטייה הכללית היא לכיוון שמלות עם שרוולים, צווארון וי ואף צווארון גבוה.

אביתר בנאי (צילום: יח"צ)
הבשורה החמה לשושבינות: שמלה מקושטת כיסים. אביתר בנאי נביא | צילום: יח"צ

לבשתי שמלה מקושטת כיסים
הבשורה הבאה תשמח כל שושבינה מבוהלת שכבר הייתה בסרט הזה ושקעה בטראומה: לא עוד שמלות פוקסיה תואמות ומזעזעות עם מלמלות ורודות וקשת לשיער. בניו יורק ניתנת לכל אחת הזכות לקבוע בעצמה מה היא תרצה ללבוש: החל מסוג הבד וכלה בצבע. דמוקרטיה מעולם לא נראתה יפה יותר. אם נסתמך על טעמן של השושבינות של סתיו-חורף 2009, מסתמן כי השמלה המבוקשת ביותר למראה המלווה היא שמלת כיסים קצרה, בעיצובו של ג'יים היילם. היי, אביתר בנאי חשב על זה הרבה לפני.

לוח צבעים
קשה להצביע על צבעים הנחשבים טרנדיים באגף החתונות. בעיקרון הכל הולך, חוץ משחור עבור הכלה, וגם זה רק אולי. אם בכל זאת, נרצה לצאת עם אמירה מסוימת, ניתן לומר שצבעי החתונות לרוב מקבלים השראה מפרחי העונה המקשטים את המקום שבו מתרחש הטקס. השנה, למשל מדובר בסחלבים ורודים ולבנים, חבצלות וורדים.

מותק, החתונה התכווצה
הניו יורקים כבר לא מחפשים להזמין כל אדם שרק נקרה בדרכם. מספר האורחים הולך ומצטמק, והממוצע עומד כיום על כ-150 איש בלבד. "ניתן לראות שמספר המוזמנים הולך וקטן, מתוך מטרה לחסוך בהוצאות. למרבית תושבי ניו יורק אין את היכולת הפיננסית להיות פזרניים", אומרת ריימונדי. 

שמלה של קרולינה הררה (צילום: Amy Sussman, GettyImages IL)
רק לא סטרפלס. מתוך הקולקציה של קרולינה הררה | צילום: Amy Sussman, GettyImages IL

 תודה שבאתם
מה שכן, עצם העובדה שכעת מדברים על חתונה מצומצמת יותר פתחה דלת לטרנד הבא: מסיבת קוקטייל בקבלת הפנים עם הזוג. בשל העובדה שמדובר באירוח צנוע יותר מבחינת כמות האנשים, הזוג יכול לקבל את פניהם של האורחים, לקשקש איתם קלות לפני האירוע, אופציה העדיפה בהרבה מקבלת פנים יתומה מהזוג בעזרת פתקאות.

בידור
אולי לא כולם יודעים וטוב שכך, אבל הייתה תקופה שמכונות הקריוקי היו להיט בחתונות אמריקאיות. אז הן כבר לא. היום הטרנד הכי שווה בתפוח הגדול הוא מכונות צילום וינטאז' – פוטו רצח, רק באיכות יותר טובה. האורחים יכולים לצלם עצמם במראה הכי טוב שלהם ולקחת הביתה למזכרת. "בשורה התחתונה, הניו יורקרים באמת יודעים איך להרים מסיבה טובה מבלי ליפול בקטנות מטופשות. הרגעים הטובים ביותר שלנו הם כאשר אנחנו עם חברים ומשפחה וזה מה שהופך את החתונה לבלתי נשכחת". מקנחת ריימונדי.