עוגת פרלינים

במבה במילוי קרם במבה הקריס לכם את היקום לתוך עצמו? חכו שתשמעו על עוגת לינדט-לינדור, שהבנת המפרט שלה דורשת תואר בהנדסת טילים. עוגת החתונה של Gal's Cupcakes בנויה משלוש קומות של שוקולד לינדט משובח, ומצופה כולה בכ-200 פרליני שוקולד לינדור. הפרלינים מורכבים מקרם שוקולד עשיר, שמצופה ב – ניחשתם נכון – שוקולד לינדט.
איפה וכמה: למיזם הסופר-קלורי אחראים חברת סידס (יבואני לינדט) ו-Gal's Cupcakes (054-4416147). מחיר: 2,500-3,000 ש"ח.

עוד בערוץ הנשים:

עוגת פרחים ותחרה של שמו (צילום: ישראל אלפסה)
עוגת פרחים ותחרה של שמו | צילום: ישראל אלפסה
פרחים ותחרה

אמנם תחרה אכילה מרפררת למחוזות מעט סליזיים יותר מאולמות אירועים, אבל העוגה המעוצבת של מיקי שמו דווקא תמימה למדי. הרעיון הוא להשתמש באלמנטים שמזוהים כל כך עם חתונות - בדי טול ופרחים – כדי לגרום לעיצוב של העוגה להתכתב באופן ישיר עם האירוע שלשמו נאפתה. אגב, מתחת לקישוטים מסתתר טארט שוקולד ואגוזי לוז. אופס, ספוילר.
איפה וכמה: ניתן להשיג בסניפי "שמו קונדיטוריה" ברחבי הארץ (04-8418840). מחיר: 499-800 ש"ח.

עוגת קומות של ArtCake (צילום: התמונה באדיבות ArtCake)
עוגת קומות של ArtCake | צילום: התמונה באדיבות ArtCake

על הגובה

לא פחות מחמש קומות של עוגת וניל וגנאש שוקולד מריר – זה הבסיס של עוגת החתונה העצומה של ArtCake. מעל הקונסטרוקציה הבבלית הזו מונח בצק סוכר עתיר קישוטים, קפלים וסלסלולים ורדרדים ורומנטיים, והיצירה כולה בהחלט נראית אחת המובילות לזכות במכרז לעוגת החתונה של ברבי וקן.
איפה וכמה: (050-6815019). מחיר: 2,800 ש"ח.

עוגה צבעונית של מעשיה (צילום: אפיק גבאי)
עוגה צבעונית של מעשיה | צילום: אפיק גבאי

פסיכודליה

בסיס של מרנג בזילופים אבסטרקטיים, קרם פטיסייר שממש לא מוחלק בקפדנות ושפע של פירות טריים חתוכים ומפוזרים בבלגן שובה לב. בנוסף מקשטים את העוגה מקרונים קטנטנים וצבעוניים, קישוטי מרשמלו ותלתלי טוויל וניל. וכן, החתן והכלה המיניאטוריים לא נפקדים מהשמחה.
איפה וכמה: ליצירה המופשטת הזו אחראי השף חיים סבג מ"מעשייה", והמחיר: 800 ש"ח.

עוגה גאה של פטיטפוד (צילום: קרן ביטון כהן)
עוגה גאה של פטיטפוד | צילום: קרן ביטון כהן

עוגה גאה

מינאטורית, מינימליסטית והכי מביאה כבוד לקהילה. העוגה החמודה הזו מורכבת מעוגה בחושה פשוטה וטעימה וקישוטי בצק סוכר – כשההיי-לייט, כמובן, הוא בובות חתן וחן או כלה וכלה.
איפה וכמה: פטיט פוד (03-5372202). מחיר: 380 ש"ח.

עוגה קלאסית של ליהיס (צילום: עוגה גאה של פטיטפוד)
עוגה קלאסית של ליהיס | צילום: עוגה גאה של פטיטפוד

הקלאסית

שילוב של שחור ולבן (גם אם פנימי וחבוי), פנינים וורדים. כל הצ'ק ליסט האלגנטי הזה נדחס לעוגה אחת, מעוצבת במיוחד, שמורכבת משלוש עוגות שוקולד מריר 60% מצופות בגנאש מריר וגנאש לבן לסירוגין.
איפה וכמה: Lihi's- עוגות חתונה מעוצבות (052-5357538), מחיר: 2,000 ש"ח.

עוגת חתונה של תמר על ההר (צילום: התמונה באדיבות סטודיו תמר על ההר)
עוגת חתונה של תמר על ההר | צילום: התמונה באדיבות סטודיו תמר על ההר

עוגה מודולרית

נתחיל מהסוף: הקומה העליונה של העוגה עצומת הממדים הזו לא אכילה, ונועדה לשמש מזכרת לזוג. יתר הקומות, עם זאת, אכילות לגמרי: בקומה התחתונה שוכבת לה לבטח עוגת שוקולד בלגי במילוי שכבות גנאש שוקולד ופירות יער. הקומה השנייה מורכבת מעוגת מייפל במילוי שכבות קרם שוקולד קרמל, והקומה השלישית היא עוגת שוקולד בלגי במילוי שכבות קרם שוקולד תפוז.
איפה וכמה: תמר על ההר- עוגות לרגעים יפים (054-4328170) מחיר: 2,800 ש"ח.

עוגת חתונה לבנה של שוגרלה (צילום: התמונה באדיבות שוגרלה)
עוגת חתונה לבנה של שוגרלה | צילום: התמונה באדיבות שוגרלה

לבן על לבן

מתחת לפני השטח העוגה אמנם חורגת מהווניליות הצחורה המתבקשת (וכוללת עוגת שוקולד עם מילוי גנאש בלגי בקומה התחתונה, עוגת שוקולד עם קרם צרפתי בקומה האמצעית ועוגת רום-וניל עם קרם אוכמניות וניל בקומה העליונה) – אבל לפחות ברובד הגלוי, מדובר בשיא הלובן החתונתי שאפשר לדמיין – עם עיטורי תחרה, פרחים וסרטים מבצק סוכר ולוק אלגנטי למופת.
איפה וכמה: שוגרלה (052-2895580). מחיר: 1,500 ש"ח.

עוגת חתונה אישית (צילום: רפי אדר)
עוגת חתונה אישית | צילום: רפי אדר

הכי אישי

הרעיון פשוט: בדיוק כמו שהיה לכם חשוב לבטא את הייחודיות שלכם בכל פרט אחר בחתונה – מעיצוב ההזמנות ועד אחרון הטראקים שינוגנו לפנות בוקר – כך גם עוגת החתונה שלכם צריכה לספר עליכם, או לפחות לעשות סוג של הומאז' לאיזו בדיחה פרטית, לסיפור ההיכרות או לחיית המחמד שלכם. העוגה של "נגיעות" מורכבת משתי שכבות: הקומה התחתונה מורכבת משלוש שכבות של עוגת שוקולד בלגי מריר שביניהן קרם וניל צרפתי, והקומה העליונה היא עוגת תפוזים עם קרם בניחוח הדרים ונגיעת פיסטוקים קצוצים. שתי השכבות מצופות בגנאש שוקולד וביריעת בצק סוכר, שעליה מוצבו בובות שעוצבו אף הן בבצק סוכר לפי הנחיות מדוקדקות של בני הזוג.
איפה וכמה: (052-5921222). מחיר: 1,200 ש"ח.

עוגת חתונה של נוגט (צילום: התמונה באדיבות נוגט)
עוגת חתונה של נוגט | צילום: התמונה באדיבות נוגט

הכל מבפנים

העיצוב החיצוני של העוגה קלאסי למדי, אבל גם מי שלא עף על פניני סוכר ודוגמת קפיטונאז' לא יוכל להישאר אדיש ברגע החיתוך המיוחל. כאן, העיקר הוא הפנימיות – שמורכבת מעוגת שוקולד קלאסית עם שלוש שכבות גנאש שוקולד בלגי עשיר בקומה התחתונה, עוגת וניל מייפל אגוזים עם שלוש שכבות של קרם נוגט בקומה השנייה ועוגת וניל קוקוס עם מילוי שלוש שכבות קרם וניל ופירות יער בקומה העליונה.
איפה וכמה: נוגט עוגות מעוצבות (052-3771815), מחיר: 2,350 ש"ח._OBJ

>> לטנף זה על זו בחופה: טקס חתונה אלטרנטיבי