סקס גורם לנו להיות חכמים יותר. אילוסטרציה (צילום: AP)
אהבה ממבט ראשון דרך המסך אפשרית? | צילום: AP

אהבה ממבט ראשון היא התחושה המענגת הזו שסוחפת את כל הגוף ומערבלת את המחשבה. אין מרגש יותר מסיפור אהבה ממבט ראשון, ואין ממכר יותר מהידיעה שמצאתם את החצי השני וכי הצלחתם למצוא אהבה חדשה, ממלאה ומענגת. אי אפשר להזמין אהבה ממבט ראשון, אבל האם אפשר למצוא אותה גם דרך אתרי הכרויות? האם אפשר למצוא אהבה ראשונה מבעד למסך המחשב או שמדובר בתענוג ששמור רק למפגשים מקריים בסופרמרקט או בתחנת האוטובוס ?

הקשר שבין אהבה ממבט ראשון ובין מוכנות למצוא אותה

מומחים מתחום הפסיכולוגיה ותורת יחסים טוענים, כי בכדי למצוא אהבה צריך להיות מוכנים אליה. ובמילים אחרות – אהבה ממבט ראשון אפשר למצוא בכל מקום, אלא שהיכולת ליפול ברשת תלויה במצב הנפשי והפסיכולוגי שלנו באותו זמן. כדי למצוא אהבה ראשונה צריך להיות פתוחים לחידושים, סקרנים ובמצב רוח טוב. יש סיכוי קטן מאוד למצוא אהבה ממבט ראשון כשאתם עייפים, עמוסים או אפילו בדאון זמני.

עם זאת, יש להבדיל בין אהבה ממבט ראשון, אותה מוצאים דרך אתרי הכרויות ובין אהבה בפגישה מקרית של פנים אל פנים. באתרי הכרויות תוכלו אומנם למצוא פוטנציאל דייטינג איכותי , אולם יש לזכור כי ההתאהבות דרך האינטרנט היא שונה. היא אינה מבוססת על מראה, אינה מבוססת על הבעות פנים או על ריח (מהגורמים המשמעותיים של אהבה ממבט ראשון), כי אם על מילים ותקשורת כתובה בלבד, לפחות בשלביה הראשונים.

בקשה יוצאת דופן לביהמ"ש (צילום: AP)
אהבה ממבט ראשון או תשוקה? | צילום: AP

אהבה ממבט ראשון = אהבה גם במבט שני?

שאלת השאלות – האם אהבה ממבט ראשון המתרחשת דרך אתרי הכרויות תמשיך ותתפתח אל מערכת יחסים של ממש גם בהמשך הדרך? האם דייט ראשון יוביל אל דייט שני, האם גם בדייט הבא ימשיכו להקסים אתכם המילים והאם המראה החיצוני יממש את התקוות הרבות שתליתם ?

המציאות מוכיחה שלא תמיד זה עובד. פעמים רבות אהבה ממבט ראשון היא סוג של התלהבות מעצם קיומו של הפוטנציאל, אולם בעת הדייט עצמו מתגלה כי התקוות לא הגשימו את עצמן. במקרים כאלה, אהבה ממבט ראשון היא למעשה תשוקה ממבט ראשון, אולם עם זאת, עדיין לא מדובר במצב רע! יתכן וכן תסתפקו בקשר קצר ונעים, יתכן כי מצאתם לעצמכם ידיד חדש, ויתכן כי החוויה הזו אפשרה לכם ללמוד משהו חדש על עצמכם בדרך אל האהבה האמיתית.

אז איך אפשר לדעת שזו אכן אהבה ממבט ראשון ?

1. אם אתם חושבים על הצד השני, מהרהרים בו, חוזרים למחשב כל רגע בחיפוש אחר מסר חדש שהגיע – סיכוי טוב שאתם בכיוון. זאת ועוד - אם המחשבה שלכם על הצד השני היא יותר כאדם ולאו דווקא בצד הפיזי, הרי שמדובר בבסיס טוב לפיתוח מערכת יחסים.

2. אם אתם מתמוגגים מכל מילה שהוא או היא כותבים, אם אתם קוראים את המסרים שוב ושוב ונהנים מהם כל פעם מחדש – כן, משהו פה מתפתח.

3. אהבה לאדם היא הרצון לדעת הכל אודותיו – מה הוא אוהב ומה פחות, רצון להקשיב לסיפוריו ולקרוא את המילים שהוא כותב. כמו בסרט you’ve got mail ? אז זה זה.

4. ושוב, נזכיר – אנחנו יודעים שאתם מפתחים ציפיות, ויתכן שבאמת מדובר באהבת חייכם ושאתם מברי המזל שזה קרה לכם כאהבה ממבט ראשון (לפחות יהיה מה לספר לנכדים). עם זאת, השאירו עוד קצת התלהבות והתרגשות גם לדייט וקחו הרבה איחולי מזל מאיתנו.