הטענה הנפוצה ביותר היא שאסור לקיים יחסי מין עם האקס שלך. מאמר אחר מאמר, מומחה אחר מומחה - כולם אומרים שזה רעיון רע יקשה עליך להמשיך הלאה. לא רק זה, חלק מהם אפילו טוענים שזה יכול להיות טראומתי ממש. אבל האם זה באמת ככה? לא בטוח. 

סדרת מחקרים חדשים שנערכה לאחרונה מנסה לטעות שסקס עם האקס עשוי לסייע לנו יותר מאשר להכאיב לנו.

נתחיל בלציין את מה שצריך להיות מובן מאיליו: כמעט כולם עושים את זה. לפי מחקרים, כמעט רבע מהאנשים הודו שקיימו יחסי מין עם בן או בת הזוג שלהם לשעבר. הנתונים הללו גבוהים יותר ככל שהגיל של המשיבים יורד.

מבחינת האופן בו יחסי המין הללו משפיעים עלינו, מחקר ראשוני שפורסם בשנת 2012, בו השתתפו כ-140 אנשים, מצא כי סקס האקס לא גורם לנזק פסיכולוגי. למעשה, עבור אנשים שטרם השלימו עם הפרידה נמצא שסקס עם האקס הביא דווקא לדיווח נמוך יותר על מצוקה נפשית.

סדרה חדשה של מחקרים התבססה על תוצאות אלה ומצאה תימוכין נוספים לרעיון שסקס עם האקס אינו טראומתי. הפעם התמקד המחקר בנתונים של 113 אנשים בגילאי 18 עד 55, כולם התחילו את המחקר כשהם במערכת יחסים. אלו שבסופו של דבר חוו פרידה הוזמנו להשלים את המחקר עם סדרה של סקרים על החוויות שלהם. 

בין הייתר נדרשו לדווח המשתתפים על הפעילות המינית בה היו מעורבים עם האקס, המצב הרגשי הנוכחי, החיבור לאקס שלהם ואיך הרגישו לגבי הפרידה עצמה. הממצאים היו מפתיעים: כרבע מהמשתתפים (24.8%) דיווחו שקיימו יחסי מין עם האקס (או האקסית) בשלב זה או אחר. 

אולי לא במפתיע, אלה שקיימו יחסי מין עם האקס הרגישו יותר מחוברים אליו אך אל הרגישו מצוקה כללית גדולה יותר כפי שהיה נהוג להרגיש. להיפך! הם דיווחו כי הם מרגישים שלמים יותר עם הפרידה. למעשה, הדיווחים של הנבדקים נטו להיות חיוביים יותר בימים שאחרי הסקס ועצם יחסי המין לא הפריעו להם בהליך ההתנתקות.

מחקר נוסף, שכלל 372 משתתפים בין הגילאים 18 ו -65 התמקד בעיקר בסיכוי להצליח לשכב עם האקס. ואכן, בכמעט 9 מתוך כל 10 מקרים, מי שניסו לקיים יחסים עם האקסים הצליחו. 

אנחנו לא אומרות לך לרוץ עכשיו ולהתקשר לאקס שלך, במיוחד לא אם הוא דוש שמשפיע עלייך לרעה. אבל אם כבר נפלת לזה, אל תיהי כל כך קשה עם עצמך - אולי זה לא כזה מזיק בסופו של דבר.