עד לא מזמן היינו בטוחות שסקס הוא דבר מאוד פשוט - כל אחד וההעדפות שלו וזהו. כל עוד כולם נהנים, מסופקים, מעוניינים ומסכימים הכל טוב. אבל אז מסתבר שכמו בכל דבר אחר בחיים, גם בסקס יש אופנות וטרנדים שאנחנו חייבות להכיר כדי להישאר מעודכנות.

כן כן, מסתבר שהתנוחה שההורים שלנו אהבו לפני 20 שנה כבר לא רלוונטית לדור המשתגלים הנוכחי. והאמת שזה לא מפתיע, כי אנחנו חיות היום בחברה שהיא מצד אחד מינית ופתוחה יותר, אבל מצד שני נמצאת בסוג של "מיתון" מיני - צעירים מתחילים לעשות סקס מאוחר יותר ובתדירות נמוכה יותר מאשר הדורות הקודמים. 

אז כדי שחלילה לא תישארו מאחור, הנה הצצה לכמה מהטרנדים הכי לוהטים במין היום ועוד כמה דברים שאת צריכה לדעת לגבי המקום אליו הסקס של כולנו הולך בעתיד. לגזור, לשמור ולתלות מעל המיטה. 

אהבה עצמית

אז נכון שהמילניאלס אולי לא עושים יותר סקס עם אחרים, אבל הם כן עושים המון עם עצמם. בעולם היום חלה עלייה דרמטית בשיעורי האוננות. כפולים לגברים ומשולשים לנשים.

במקום לשכב על הגב, נשים רבות מאוננות עכשיו בשכיבה על הבטן, נשענות על המרפקים וצופות במשהו סקסי במסך הטלפון הנייד שלהן. לעתים קרובות הן גם משתמשות בצעצועים שונים כעזרים ופה אנחנו תמיד שמחות לספק המלצות

69 על הצד

כי אם כבר אנחנו הולכות לעולם בו הגישה כלפי מין היא עצלנית יותר, גם התנוחות המסורתיות הופכות לנוחות ופחות מאתגרות. 

במקום להתאמץ ולהיות זו מעל זה או זה מעל זו, שני הצדדים שוכבים על הצד ואפילו מסתייעים בכריות לתמיכה. פייר? איך לא חשבו על זה קודם?

דוגי סטייל בעזרת הספה

על פי מחקר של חברת צעצוע המין Lovehoney, שני שלישים מכל הזוגות עדיין בוחרים בתנוחה המיסיונרית בפעם הראשונה שהם עושים סקס אבל את המקום השני תפסה דווקא תנוחת הדוגי - בוריאציה שמסתייעת בספה. 

אם בעבר היינו מקיימים יחסי מין בדוגי באופן חייתי ופרוע, אז היום גם התנוחה הזו קיבלה את ווריאציה לעצלנים - שעונים על הספה, רצוי בזמן שרואים טלוויזיה. עזבו את המיטה: אם אין ילדים בסביבה, אנשים נוטים יותר עכשיו לקיים יחסי מין על כיסא או ספה, העיקר שיהיה מרופד ונח.

הבוקרת

אחרי שדיברנו לא מעט על עצלנות, חשוב להדגיש שלא כולם נופלים לתוך ההגדרה העצלנית והאדישה כלפי מין. עדיין יש בינינו כאלה שיש להם תשוקה ותאווה והם חובקים אותה בגאווה. עבור הא.נשים הללו, במיוחד לאור התנועה הפמיניסטי המתחזקת, הדבר הכי טרנדי הוא נשים שלוקחות שליטה בחדר השינה. 

לפי הסקר של Lovehoney פופולאריות של תנוחות בהן נשים הן השולטות, המכתיבות והעליונות נמצאות בעלייה מתמדת בשנים האחרונות. 

לוטוס האהבה

למתקדמים והמשקיעים ממש, במסגרת טקנד החזרה לטבע, נמצא "לוטוס האהבה" - תנוחה ששואבת השראה מהיוגה. הגבר יושב בשיכול רגליים ונשען לאחור על הקיר, משתמש בידיו לתמיכה. האישה כורעת על ברכיה, לופתת אותו עם ירכיה עבור איזון נמוך יותר עד שהוא חודר. 

יש לתנוחה הזו גם גרסא פשוטה יותר למי שרוצות

ומה צופן לנו העתיד?

יותר מהטרנדים עצמם, מעניין לדעת מה צופן לנו העתיד? מומחית הסקס והיחסים טרייסי קוקס אמרה בראיון לדיילי מייל כי העתיד של הסקס שלנו, כמו רוב העולם, צפוי להיות טכנולוגי.

"סקס במציאות ווירטואלית תלת מימדית, צעצועי מין שמתממשקים עם אתרי פורנו הם רק חלק ממה שצופן לנו העתיד" היא אומרת, "יהיו כאלה מאיתנו שיהיה להם קל יותר לאמץ את המהפכה הזו בהתלהבות, אחרים דווקא ידברו על כמה זה יוצר ניכור וחוסר אינטימיות ויחזרו אחורה למין שהיה בדורות הקודמים".

לפי קוקס, הדבר יביא מחד לעלייה מחודשת בפופולאריות של תנוחות מסורתיות כמו המיסיונרית, אבל גם ליותר ויותר היי-טק שנכנס לנו לחדר מיטות - כולל צעצועים, רובוטים, מין וירטואלי ופורנו. 

"מומחים משערים שעד שנת 2050 יהיו יותר רובוטים מאנשים בעולם" היא אומרת, "אלו חדשות טובות עבור אנשים בודדים שמתקשים ליצור קשרים מיניים וחדשות מעולות לזוגות משועממים שרוצים לגוון אבל פוחדים מקינאה ורגשות שעלולים להתעורר כשמוסיפים למיטה אדם שלישי".