את יוצאת מהבית בבוקר כרגיל, חושבת שהכל בסדר בזוגיות שלך, וברגע אחד נופל עליך פסנתר מהשמיים – או כמו בסיפור הזה, נופלת עליך טבלה מבעיתה עם כל הפעמים שאמרת לבנזוג שלך "לא" לסקס. אישה צעירה העלתה את הסיפור שלה לרשת כבר לפני מעל לשנה, אבל עכשיו הוא חזר והפך לוויראלי. בפוסט שכתבה באחת מהרשתות החברתיות היא מספרת שהיא ובעלה, שניהם בני 26, נמצאים בזוגיות כבר חמש שנים ונשואים כבר שנתיים. "בדיוק קנינו בית", היא מתארת, "אין לנו עדיין ילדים, ולמרות זאת החיים שלנו עמוסים בטירוף. היינו עסוקים בשיפוץ של הבית, ובעבודה הכפילו לי את העומס. עליתי קצת במשקל ואני עובדת קשה בחדר כושר לרדת".

אחרי הפתיחה הזו, היא מתחילה לספר מה קרה. "אתמול בבוקר, כשאני בדרך לשדה התעופה, אני מקבלת מבעלי מייל לכתובת של העבודה. הוא אף פעם לא כותב לי לשם, אנחנו בדרך כלל מדברים או מתכתבים. אני פותחת את זה, וזה מכתב תרעומת ציני שבעצם אומר לי שהוא לא הולך להתגעגע אליי בעשרת הימים בהם אעדר, ומצורפת טבלה עם כל הפעמים בהם סירבתי לסקס בחודשים האחרונים עם ציטוט מדויק של למה לא רציתי באותו הרגע. לפי המסמך שלו שכבנו רק שלוש פעמים מתוך 27 ניסיונות שלו".

הטבלה המצורפת די מזעזעת. מפורטים בה התאריכים, כאשר ניתן לראות כי הגבר יוזם סקס אחת ליום או יומיים. בין ה"תירוצים" שהוא מצטט שאשתו נותנת נמצאים "אני צופה בסדרה" (לצד הציטוט, הבעל הוסיף בסוגריים שהיא צפתה בפרקים חוזרים של חברים), "אני מיוזעת ומגעילה, אני חייבת מקלחת" (הבעל מוסיף שהיא התקלחה רק למחרת בבוקר), "אכלתי יותר מדי ואני שיכורה מדי", "אני צריכה לקום מוקדם" ו"לא נספיק לארוחת ערב" (הבעל מוסיף: "הקדמנו ב-20 דקות").

"זה צד שלו שמעולם לא ראיתי – מריר, לא בוגר, מלא שנאה", ממשיכה הצעירה לכתוב, ומספרת שלא ראתה שום סימן למרירות שצבר בעלה, שהתנהג לדבריה כאילו הכל כרגיל. "חיי המין שלנו באמת דעכו בזמן האחרון, אבל זה מותר, לא? אנחנו מבוגרים שחיים חיים מלאים ולחוצים. אני מבשלת, מכבסת, מנקה בשבילו. זה לא שחיי המין שלנו יהיו ככה תמיד, זו רק האטה זמנית בהתאם לנסיבות".

היא מספרת שלמרות שניסתה שוב ושוב להתקשר לבעלה, הוא ניתק קשר אחרי שליחת המכתב. "התקשרתי לפני שעליתי למטוס, אין תגובה. מיד כשנחתתי ניסיתי שוב, אין תגובה. כתבתי לו הודעה שאנחנו צריכים לדבר, לא ענה. הוא אף פעם לא סינן אותי ככה קודם. כל הערב נשארתי במלון וחיכיתי לטלפון ממנו, ואז בכיתי עד שנרדמתי. עכשיו בוקר והוא עדיין לא יצר קשר. יש לי יום עמוס בפגישות עם לקוחות, אבל אני גמורה. מה אני אמורה לעשות?"

ביקשנו מנעמה צובל, יועצת זוגיות ומנחת תוכנית עבודה למציאת זוגיות, עצה עבור הצעירה במצב הביש. "זאת תופעה שכיחה, כשאחד מבני הזוג צובר כעסים ותיסכולים בזמן שבן הזוג השני אינו מודע לכך ועסוק בדברים אחרים", היא אומרת. "נשמע שהמצב של הזוג הזה קשה לשניהם: הבחורה מרגישה שתקופת 'ירח הדבש' הסתיימה וששיגרת החיים הובילה לשינויים רגשיים וגופניים בהם היא מנסה לטפל, ובעלה לא מרוצה מכמות יחסי המין ביניהם. ההתנהגות שלו, לדעתי, קשה ואפילו אלימה - זה פאסיב אגרסיב וזה מסוכן לזוגיות".

מה אפשר לעשות? "הייתי מציעה לה שתבקש ממנו להסביר לה מה קרה ומה הוא הרגיש, ושתסביר לו כיצד הדרך בה הוא פעל גרמה לה להרגיש חוסר אונים. שתנסה לומר לו איך כן היה יכול לפעול - במקום פנקסנות אולי היה יכול לבקש בצורה מפורשת יותר תשומת לב? בני הזוג צריכים להגיע להחלטה שיש לברר דברים קרוב למועד בו הם קורים, ולא אחרי שהתבשלו והתפוצצו 27 פעמים. אפשר למנוע את התסכול אם שני בני הזוג שותפים להחלטות בנוגע לקריירה, למשל, שיש לה השלכות ומחירים ששניהם מודעים ומסכימים להם - למשל עייפות או חוסר עניין במין".