1. הוא מעכב הזדקנות

  הידעת שקיום יחסי מין מגביר את ההורמון האנטי-אייג'ינג DHEA? למעשה, מחקר שנערך בבריטניה על 60 אנשים מצא כי אלו שמקיימים יחסי מין באופן קבוע נראים צעירים בחמש עד שבע שנים מאלו שלא. 

 2. עור הפנים שלך נראה זוהר יותר

  יחד עם היתרונות האנטי אייג'ינג שלו, הזעה בזמן קיום יחסי מין מנקה את נקבוביות עור הפנים שלך, גורמת לו להבריק ומפחיתה את הסיכון לעור יבש ודרמטיטיס (אסתמה של העור).

 3. משפר את הזיכרון

  על פי מחקר של מארק אלן, מרצה לפסיכולוגיה מאוניברסיטת וולונגונג, אנשים מעל גיל 50 שמקיימים יחסי מין באופן קבוע נהנים מזיכרון טוב יותר. מחקר אחר, שנערך על ידי אוניברסיטת מקגיל בקנדה, טוען שנשים שמקיימות יחסי מין באופן תדיר נהנות מזיכרון טוב יותר בזכות התפתחות של ההיפוקמפוס - החלק במוח השולט ברגשות, בזיכרון ובמין.

  via GIPHY

 4. שורף קלוריות

  20 דקות של יחסי מין יכולות לשרוף את אותה כמות קלוריות כמו ריצה של רבע שעה על הליכון.

 5. סקס עוזר לכם להישאר בריאים

  מחקרים מראים שאנשים שמקפידים לקיים יחסי מין לפחות פעם בשבוע נהנים ממערכת חיסונית חזקה יותר בזכות רמות גבוהות יותר של נוגדנים.

 6. זה משמח!

  אחרי אורגזמה גופך משחרר הורמון מפחית לחץ הנקרא אוקסיטוצין, שישאיר אותך רפוייה ורגועה. בנוסף, גופך משחרר יותר סרוטונין בזמן קיום יחסי מין - בזכות קצב הלב המוגבר שלך - שחשוב מאוד למניעת דכאונות.

 7. מסייע במניעת סרטן הערמונית

  מחקר שנערך במשך 18 שנה על ידי חוקרים מבית הספר לרפואה של הרווארד מצא שגברים יכולים להפחית את הסיכון שלהם לפתח סרטן הערמונית ב -22 אחוזים, אם רק יגמרו לפחות 21 פעמים בחודש.

  via GIPHY

 8. מונע ריח פה רע

  אמנם קשה לנשק מישהו שיש לו ריח פה רע, אבל יכול מאוד להיות שדווקא הנשיקה היא הפתרון לנושא: נשיקה חושנית על הפה מעודדת ייצור רוק, המסייע בהסרת פסולת מבין השיניים שלך, ובמקביל מפחיתה את רמות החומציות בפה.

 9. זה בריא ללב

  על פי מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת קווינס בבלפסט, קיום יחסי מין שלוש פעמים בשבוע יכול לחתוך את הסיכון של אדם להתקף לב או שבץ מוחי בחצי. מחקר נוסף, תוצרת כחול לבן הפעם, מצא כי נשים שחוו אורגזמה לפחות פעמיים בשבוע היו בסיכון נמוך יותר לחלות במלות לב בהשוואה לנשים שלא. אם ניקח בחשבון שמחלות לב הן אחד מגורמי המוות הקטלניים ביותר בעולם - זה תמריץ לא רע להיכנס אל בין הסדינים. 

 10. סקס מסייע בהסדרת השינה

  כולנו יודעים שחוסר שינה עלול לגרום לריבוי שלם של בעיות בריאותיות - מסוכרת ועד דיכאון - לכן חשוב שכולנו נקפיד על שעות שינה מספקות. החדשות הטובות הן שגם פה יחסי מין יכולים לסייע. ההורמונים שמופרשים בזמן קיום יחסי מין מסייעים להירדם טוב יותר ולשקוע לשינה עמוקה יותר. ותאכלס מה יותר כיף מלישון אחרי אורגזמה טובה?