יעל ויהודית (צילום: צילום פרטי)
"כשהיינו צעירים היינו פעילים ומצאנו את הזמנים שהתאימו לנו". יעל ואמה יהודית | צילום: צילום פרטי

אחד הסיוטים הגדולים של כל ילד וילדה הוא לתפוס את ההורים שלו במיטה – אבל האמת היא, שברוב המשפחות גם כשהילדים כבר גדולים נושא המיניות של ההורים עדיין נשאר בגדר טאבו. יהלי חנדרוס דיגמי (43) מכוכב מיכאל ויעל פרימר סביר (39) ממושב לכיש, שתי שחקניות, נשואות עם ילדים, משחקות יחד בהצגה בשם "זוגיות על ארבע" בתיאטרון הנגב – הצגה העוסקת בדעיכת הסקס בנישואין ובחילופי זוגות. אחרי שגילו שהאימהות שלהן הן חברות ילדות, החליטו יהלי ויעל לפתוח איתן לראשונה את הנושא ולהפנות אליהן מספר שאלות נועזות.

האם הזדקנות הגוף משפיעה על הסקס?

לדברי אמה של יעל, יהודית פרימר, פנסיונרית בת 70 מראשון לציון, לא בהכרח. "זה לגמרי תלוי בבריאותו של האדם. אם מרגישים שיכולים לנהל חיי מין, למה לא?", היא מסבירה. לדבריה, לגיל יש דווקא יתרון: "הילדים לא בין הרגליים ולא צריך להספיק דברים בעבודה. אני חושבת שזה קשור גם לתקשורת בין בני הזוג ועד כמה הם קרובים. אפשר ליהנות מכל מיני דברים".

לדבריה מצטרפת גם אמה של יהלי, אירית דיגמי, יוצרת תכשיטים בת 70 מכוכב מיכאל שנמצאת בזוגיות שנייה מזה שנים רבות. "אני פורחת מכל הבחינות", היא אומרת אך מחדדת, "אנשים חושבים שבגלל שאני מדברת בחופשיות על כל דבר כמעט אני אשתף בחיי המין שלי, אבל יש דברים שאני משאירה ביני לבינו".

יהלי ואירית (צילום: רמי נעים)
"יצאו לי מזה שני ילדים מדליקים". יהלי ואמה אירית | צילום: רמי נעים
יהלי חנדרוס דגמי ויעל פרימר סביר בהצגה זוגיות על ארבע  (צילום: אייל בריברם)
מותר לשאול הכל. יהלי חנדרוס דגמי ויעל פרימר סביר בהצגה זוגיות על ארבע | צילום: אייל בריברם

מתי הספקתם לשכב כשהיינו קטנים?

"מה את חושבת, שעשו אותי באצבע?" יהודית שואלת חזרה את בתה יעל ומסבירה, "כשהיינו צעירים היינו פעילים ומצאנו את הזמנים שהתאימו לנו. עם השנים זה הלך ופחת. העבודה שחקה את החשקים והגיל עשה את שלו". אירית מוסיפה: "אני אדם יצירתי, יזמית ורעיוניסטית במהות שלי. תמיד מצאתי פתרונות, גם בתקופה ה'נורמאלית' עם אבא שלך, ולפחות יצאו לי מזה שני ילדים מדליקים".

_OBJ

מה אתן חושבות על נישואים פתוחים?

לאחר שהאימהות צפו בהצגה, שעוסקת בין היתר גם בנישואים פתוחים, רק התבקש לשמוע מה דעתן על כך. יהודית לא מתחברת לרעיון: "אני אישית ממש לא אוהבת שותפות בזוגיות שלי. זה נראה לי לא אמיתי ולא נכון לזוגיות, עדיף שתתגרשו ותעשו מה שבא לכם. זאת בחירה של אנשים שיכולים לעמוד בזה ואני לא פוסלת או מגנה אותם, אלו החיים שלהם". אירית מסכימה איתה: "אני מאמינה שאם זה כבר לא זה ופוזלים הצידה, עדיף לפרק את החבילה".

ההצגה "זוגיות על ארבע" תעלה בשלישי 24.8 בפרינג' באר שבע